YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ülkücünün eskisi olmaz"
"Ülkücünün eskisi olmaz"
04 Ağustos 2010 14:42
MHP Eskişehir İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, referandumda "evet diyeceğiz" diyen eski ülkücülere göndermede bulundu Bölükbaşı, "ülkücünün eskisi olmaz" dedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, ''Bazı insanlar 'biz eski ülkücüyüz referandumda evet oyu vereceğiz' diyor. Ülkücünün eskisi olmaz. Ya ülkücüsünüzdür ya değilsiniz'' dedi.

Bölükbaşı, MHP Eskişehir İl Başkanlığında Eskişehir Milletvekili Beytullah Asil, Afyonkarahisar Milletvekili Abdülkadir Akcan, Kütahya Milletvekili Alim Işık ve İl Başkanı Hayri Önder ile düzenlediği basın toplantısında, milletin referandumda vereceği kararın, aslında Anayasanın 26 maddesinin değiştirilmesi veya değiştirilmemesinin ötesinde ülkenin ve milletin geleceğini yakından ilgilendiren hayati bir karar olacağını söyledi.

Bu anlamda referandumun Türkiye için bir kader seçimi olduğunu ifade eden Bölükbaşı, şöyle devam etti:

''Bu referandum, AKP iktidarından demokratik yollarla kurtuluş sürecinin çok önemli bir kilometre taşıdır. Referandumdan çıkacak sonuç Türkiye'nin AKP'den kurtuluş sürecini de hızlandıracak. Türkiye'yi 7-8 yıl boyunca yangın yerine çeviren ilkesiz ve inançsız kadrolardan da sandık başında tecelli edecek milli irade yoluyla kurtulmak mümkün olabilecektir. Anayasa referandumu sadece teknik bir referandum değil, Türkiye'nin 8 yıl sonra Recep Tayyip Erdoğan ve AKP kabusundan kurtuluşunun da bir provası olacaktır. Sayın Başbakan siyasi hayatının son kumarını oynamaktadır. Son ümidini de son bir kez milli irade dolandırıcılığı yapmaya bağlamıştır. Türkiye, siyasi tükenişinin son günlerini yaşayan bir Başbakanın dramına şahit olmaktadır.''

''Başbakan Erdoğan'ın milliyetçi hareketin şerefli mücadele tarihine, hatıralarına ve şehitlerine sığınma ihtiyacı duymasının, Türk siyasi hayatında bugüne kadar görülmemiş, eşi benzeri olmayan bir riyakarlık'' olduğunu ifade eden Bölükbaşı, şunları söyledi:

''Son dönemde AKP'nin organizasyonuyla 'eski ülkücüler' olgusu yaşanmaktadır. Bazı insanlar 'biz eski ülkücüyüz referandumda evet oyu vereceğiz' diyor. Ülkücünün eskisi olmaz. Ya ülkücüsünüzdür ya değilsiniz. Yolları bizlerle yıllar önce ayrılmış insanların hala siyasi referans olarak kendilerini tanıtırken ülkücü sıfatını kullanmaları sosyolojik bir araştırmayı gerektiren bir garabettir.

Üç tip ülkücü vardır. Bir ülkücü vardır, ikincisi ülkücü geçinenler vardır, üçüncüsü de ülkücülerin sırtından geçinenler vardır. Başbakan ülkücülerin sırtından geçinenlerin kervanına dahil olmuştur. MHP, şerefli mücadele tarihinin, anılarının, acılarının ve ebediyen içimizde yaşayacak aziz şehitlerimizin Başbakan ve arkadaşlarının ağzına alınarak kirletilmesine izin vermeyecektir. Ülkücü camia 12 Eylül'de Başbakan ile hesaplaşmak için sandık başında beklemektedir.'' (A.A.)

ülkücülük
 // etrust
saydıkları doğru olabilir. ama eskiden ülkücü camida olup şu anda o camiada olmayan kendini eski ülkücü olarak belirtenlerde var. en belirgin ayrım yapılacaksa! inançlılar var birde zayflar var. memleketi anlayarak sevenler var. birde körü körüne sevdiğini zannedenler var. birde kendini vatankurtaracak sanan aptallar var....
04 Ağustos 2010 15:43
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler