YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ülkücülere ağır hakaret
MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, ülkücülere, 'içimize fitne sokmak isyen Tayyip Erdoğan'a köpeklik yapıyorlar' diyerek hakaret etti.
Ülkücülere ağır hakaret
30 Temmuz 2010 / 17:39 Güncelleme: 30 Temmuz 2010 / 17:52

MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım, eski ülkücülere, 'içimize fitne sokmak isteyen Tayyip Erdoğan'a köpeklik yapıyorlar' diyerek hakaret etti.

MHP İl Başkanlığı tarafından Adana Seyhan Otel'de düzenlenen "Referanduma Hayır" kampanyasına yönelik toplantıda konuşan Recai Yıldırım, 12 Eylül'de yapılacak referandumda 'evet' diyeceğini açıklayan ülkücülere yönelik ağır sözler sarf etti. Yıldırım, "Günlerden beri eski ülkücü yaftasını boğazına geçirerek, bunu bir erdem ve meziyetmiş gibi ifade etmek suretiyle, yıllar önce ihanet eden ve partiden uzaklaşan, yoldaşlarını yolda bırakmış, şehitlerine sırtını dönmüş dönekler; 18 yıl sonra televizyona çıkıyor 'Adana eski Ülkü Ocakları Başkanı'yım' diyor, referandumdaki tavrının 'evet' yönünde olacağını beyan etmekten utanmıyor. Başbuğ'umuzu yüz üstü bırakıp gidenler; bozkurt işareti yaparak ülkücü olduklarını ifade ederek gitmişlerdi. Ben de o dönemde 'İhanetin adı ülkücülük olamaz' demiştim. O gün bu hitabımıza muhatap olanlar, ihanet edip gittiğiniz halde 'ülkücüyüm' demeye utanmıyor musunuz? Bunlar zorumuza gidiyor." diye konuştu. 

40 yıl Türk milliyetçiliği yapanların daha sonra emperyalizme uşaklık yapmaya başladığını öne süren Yıldırım, şöyle konuştu: "Arkadaşlarımız bunları bilerek, bunlara tavır koymalı. Bunların yakacağı yer kendi cürmü kadardır. Moralinizi bozmasın. Bir takım insanları televizyonlara çıkarıyorlar, Tayyip Erdoğan'ın cephe gerisinde propagandasını yapıyorlar; içimize fitne sokmak isteyen Tayyip Erdoğan'a bunlar köpeklik yapıyor. Taşeronluk yapıyor." 

Toplantıya, Adana milletvekilleri Yılmaz Tankut, Kürşat Atılgan, Muharrem Varlı, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Zihni Aldırmaz, ilçe belediye başkanları teşkilat yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. CİHAN

Bölücüler
 // ali kemal
Bence bu zat aynaya bakarak konuşuyor.....................
31 Temmuz 2010 00:11
yazık
 // salıh
senmisin milliyetci?senmisin ülkücü?................................
30 Temmuz 2010 22:37
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler