YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ülkücü oldum demekle ülkücü olunmaz"
"Ülkücü oldum demekle ülkücü olunmaz"
"Ülkücü  oldum demekle ülkücü olunmaz"
26 Mayıs 2008 / 08:22 Güncelleme: 26 Mayıs 2008 / 00:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, ''Ülkücü örneğini iyi seçendir. Şu malum televizyon dizilerindeki yarı mafya, yarı dayı tipleri, yarı bilmem ne tipler ülkücünün örneği olamaz. Ülkücünün örneği Alparslan Türkeş'tir'' dedi.


Ekici, Erzurum Ülkü Ocakları tarafından Cemal Gürsel Spor Salonu'nda düzenlenen Fetih Gecesi programında yaptığı konuşmada, ''Ülkücü olmak, ülkücü kalmak, ülkücü olarak bu ülkeye hizmet etmek dünyanın en şerefli görevidir. Rabbime şükür olsun ki beni Müslüman Türk olarak dünyaya getirdi. Ülkücü olmak kolay değildir'' diye konuştu.


Ülkücü oldum demekle ülkücü olunmayacağını ve ülkücülüğün bir ideal olduğunu ifade eden Ekici, şunları kaydetti:


''Ülkemizin içine girdiği durum malum. Bizlerin görevleri var. Sizlerin görevleri var. Bizlerin görevi, ilimde, teknikte, bilimde ileri gitmeye gayret eden bir Türkiye yaratmaktır. Elimizden gelen her türlü gayretin içinde olacağımızı namus ve şeref sözü olarak veriyorum. Gençlerimizden beklentilerimiz vardır. Ülkücü ne için mücadele ettiğini bilen insandır. Dolayısıyla, genç ülkücüler neyin mücadelesini verdiklerini çok iyi bilmek zorundadırlar.''


''Ülkücülük Hira Dağı kadar Müslüman, Tanrı Dağı kadar Türk olmayı gerektiren bir vasıftır. Ülkücülük bir ahlaktır'' diyen Ekici, şöyle devam etti:


''Ülkücü örneğini iyi seçendir. Şu malum televizyon dizilerindeki yarı mafya, yarı dayı tipleri, yarı bilmem ne tipler ülkücünün örneği olamaz. Ülkücünün örneği Alparslan Türkeş'tir. Ülkücülüğün en temel vasfı ahlaktır. Ahlakı olmayan bir insanın, ülkücü olması mümkün değildir. Ahlak, Türk töresiyle, Türk töresinin ilham aldığı İslam ahlakıdır. İslam ahlakını uygularken bugün piyasada gördüğünüz münafık takımının uyguladığı ahlakı asla benimsemeyeceksiniz. Bu münafık takımının yaptığı işleri yapmayacaksınız. Hırsızlık haram deyip, kendi takımınız çaldığı zaman ona helal demeyecek bir İslam ahlakına ihtiyacımız var.''


Ekici, İslam'ın en temel özelliğinin hürriyet olduğuna dikkat çekerek, ''Hür olmadan cuma namazı bile farz değildir. Hürriyeti AB ile ABD köşesinde, onların dizinin dibinde arayan işbirlikçilerin ahlakı, ülkücülerin ahlakı olamaz. Ülkücülerin ahlakı tam bağımsızlıktır. Bölünmez bir vatandır. Bu ahlak üzerinde kendimizi eğiteceğiz'' diye konuştu.


Mehteran takımı ve halk oyunu gösterilerinin ardından sanatçılar Ahmet Şafak ve Ali Kınık konser verdi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler