YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ülkü Ocakları: "Bu kepazeliğe son verilmeli"
Ülkü Ocakları: "Bu kepazeliğe son verilmeli"
17 Ağustos 2014 20:45
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Diyarbakır Lice'de terör örgütü PKK üyesi Mahsum Korkmaz'ın heykelinin dikildiği iddiasıyla ilgili, "Uzun Hasan'ın diyarı Diyarbakır'da yaşanan bu kepazeliğe yetkililer bir an önce müdahale etmeli ve heykel yıkıl

Kılavuz, yaptığı yazılı açıklamada, iktidarın, milli iradeyi oydan ibaret gördüğünü, mukaddes değerleri hiçe saydığını, dini duyguları sömürdüğünü ve ülkeyi bölünmenin eşiğine getirdiğini savundu.

Çözüm sürecini "ihanet süreci" olarak niteleyen Kılavuz, yaşanan gelişmeler karşısında hükümetin "üç maymun tavrı" takındığını iddia etti. Kılavuz, açıklamasında, "Bu tavır bölücüleri cesaretlendirmekte, asla kabul edemeyeceğimiz isteklerin hiçbir engelle karşılaşmaksızın hayata geçmesiyle sonuçlanmaktadır. İhanet zincirinin son halkası ise Diyarbakır'da açılan terörist mezarlığına vatan haini bir insan müsveddesinin heykelinin dikilmesi olmuştur" ifadesini kullandı.   

Türk milleti ve devletinin hiç bu kadar aciz bir duruma düşürülmediğini ileri süren Kılavuz, şunları kaydetti:

"Türk bayrağının açılmasını provokasyon olarak nitelendirerek kolluk kuvvetlerini vatan evlatlarına saldırmak üzere görevlendirenler, devletin tabelasından ve hafızasından Türklüğü çıkarmak adına 'T.C' tabelalarını sökenler,  andımızı kaldırmayı demokratikleşme adımı olarak lanse edenler canlarına kasteden teröristlerin heykelleri dikilirken niçin bir tane dahi güvenlik görevlisini oraya göndermemiştir?

Uzun Hasan'ın diyarı Diyarbakır'da yaşanan bu kepazeliğe yetkililer bir an önce müdahale etmeli ve heykel yıkılmalıdır. Diyarbakır topraklarında bir anıt dikilecekse o da Uzun Hasan'ın olmalıdır."

 

AA

insanlar
 // kafadar
insanlar ne kadar tuhaf bence at gözlüğü takıp olaylara bakılmaz adam çalışıyor ve millet güveniyor sizinde kabullenmek düşer......
18 Ağustos 2014 13:26
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler