YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ülke karanlığa gömülecekti"
"Ülke karanlığa gömülecekti"
15 Eylül 2010 07:59
İzmir Bağımsız Milletvekili Recai Birgün, 12 Eylül günü yapılan halk oylamasında evet çıkmasının başta Ergenekon olmak üzere derin yapıların belini kıracağını söyledi.Birgün"Eğer hayır çıksaydı Türkiye karanlığa gömülecekti"dedi.

Bağımsız İzmir Milletvekili Recai Birgün, 12 Eylül günü yapılan halkoylamasını Türkiye için çok önemli bir dönüm noktası olarak nitelendirdi.

Birgün, Türk halkının, yıllardır kendi iradesine yapılan demokrasi dışı müdahalelere artık 'dur' dediğini söyledi. Referandumda 'evet' çıkmasının Ergenekon başta olmak üzere, illegal yapıların belini kıracağını ve ülkeyi karanlık bir süreçten kurtaracağını kaydeden Birgün, Türk halkının ne kadar önemli bir karar verdiğinin önümüzdeki yıllarda çok daha iyi anlaşılacağını ifade etti. Birgün, Türkiye'yi çok güzel günlerin beklediğini savunarak, "12 Eylül'de 'hayır' çıksa ülke karanlığa gömülecekti." görüşünü dile getirdi.

Merhum Başbakan Bülent Ecevit'in korumalığını da yapan milletvekili Birgün, ortaya çıkan tablonun milletin artık yalan ve yanlış yönlendirmelerle kandırılamayacağını gösterdiğine işaret etti. 'Türkiye'ye şeriat gelecek, ülke bölünecek' söylemlerini hatırlattı. "Bugün baktığımda ben 12 Eylül Anayasası'ndan utanıyorum." diyen Birgün, "Bazıları da 5-10 sene sonra 'Ben nasıl hayır oyu verdim?' diyerek utanacaktır." iddiasında bulundu.

Birgün, muhalefetin Türkiye'yi okumakta aciz kaldığını ifade etti. Gerek Ergenekon sürecinde gerekse anayasa değişikliği ve demokratik açılım konusunda MHP ve CHP'nin sınıfta kaldığını, bunun da referandumda tescil edildiğini belirten Birgün, "CHP ve MHP'nin 'hayır' deme mantığının işlemediği görüldü. Ancak bu mesajı göremediler." diye konuştu.
Zaman

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler