YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ulaştırma Bakanı Arslan'dan 'Keçiören Metrosu' açıklaması
Ulaştırma Bakanı Arslan'dan 'Keçiören Metrosu' açıklaması
13 Ağustos 2016 14:47
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, sene sonunda "Keçiören Metrosu" diye de adlandıralan hattın hizmete sunulmuş olacağını bildirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, sene sonunda "Keçiören Metrosu" diye de adlandıralan hattın hizmete sunulmuş olacağını bildirdi.

Bakan Arslan, Keçiören Metro Hattı'nda incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

AKM ile Keçiören arasında yapımı devam eden 9,2 kilometre uzunluğundaki, 9 istasyonu içeren Keçiören Metrosu projesinin araçlar dahil toplam yatırım bedelinin 1 milyar lira olduğunu belirtti.

4 BUÇUK AY SONRA HİZMETE SUNULACAK

Yaklaşık 15 gün sonra söz konusu hatta tren indirileceğini ve test sürüşlerine başlanacağını belirten Arslan, "Test sürüşlerine başlattığımız andan itibaren de 4 ay sonra, bu projeyi Keçiörenlilerin, Ankaralıların, insanımızın hizmetine sunmuş olacağız.

Yani bugünden itibaren 4,5 ay sonra, sene sonunda AKM-Gazino arası, 'Keçiören Metrosu' diye de adlandırdığımız bu hattı bitirmiş ve insanımızın hizmetine sunmuş olacağız." diye konuştu.

1-1 BUÇUK SAATLİK YOL 16 DAKİKAYA DÜŞECEK

Arslan, projenin tek yönde saatte 50 bin, günlük olarak ise yaklaşık 800 bin yolcuya hizmet edeceğini ve 1-1,5 saat süren yolculuğu 16 dakikaya indireceğini kaydetti. 

Projeyle vakit ve yakıt tasarrufu yapacaklarına dikkati çeken Arslan, böylece milli ekonomiye katkı anlamında da önemli bir görevi yerine getirmiş olacaklarını dile getirdi.

Metro hatlarının gidiş-geliş tünellerinden ibaret olmadığına dikkati çeken Arslan, her istasyonun altında sistemin çalışabilmesini sağlayan adeta bir fabrika bulunduğunu anlattı. 

Gelecekte istasyonların arka planlarını da vatandaşlara göstereceklerine değinen Arslan, "Keçiören-AKM'yi daha sonra Yüksek Hızlı Tren Garı ve oradan da Kızılay'a bağlayacağız. 

Ayrıca Kuyubaşı'ndan başlamak üzere 27 kilometrelik yeni bir hatla bu raylı sistemi, Esenboğa'ya ve oradan da Yıldırım Beyazıt Üniversitesine kadar bağlayacağız ki o güzergahtaki yoğun trafiği de toplu taşımayla kolaylaştırmış olalım." ifadesini kullandı.


AA

memuruma dokunma denilmişti 657 için
 // hursit dilaver
'KEÇİÖREN METROSU DİYE ADLANDIRILAN' demiş bakan bey.yani avam tabaka,göbek kaşıyan,ağzı çorba kokanın verdiği ad bu keçiören metrosu.ama sayın devletlulerimiz bu metroya AKM-GAZİNO METROSU DİYEREK TAM BİR BÜROKRAT AĞIRLIĞI KOYMUŞLAR.yıllardan beri kızılay dediğimiz kavşak 27 mayısta hürriyet meydanı olmuştu.60 yıl oluyor hala kızılay meydanı.hatırlarsanız, bizde 1934den sonra ismet paşa M.Kemali çankayaya gönderip,bütün sistemi ele aldı ve bürokrasi hala ismet paşacıdır.hala devletçi kafa....
13 Ağustos 2016 Cumartesi 16:20
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler