YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur Işılak: Oy verin, ok atın haine
7 Haziran genel seçimlerinde seçmene oy kullanmaları konusunda çağrıda bulunana AK Parti İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili Adayı sanatçı Uğur Işılak, “Oy verin; haine, zalime ok atın” dedi.
Uğur Işılak: Oy verin, ok atın haine
05 Haziran 2015 / 16:15 Güncelleme: 05 Haziran 2015 / 16:29

AK Parti İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili Adayı sanatçı Uğur Işılak, 7 Haziran seçimlerine az bir süre kala çalışmaları değerlendirdi.

Aylardan beri sürdürdükleri seçim çalışmalarının güzel geçtiğini ifade eden Uğur Işılak, “Baştan belki bir ay evvelinden bahsedecek olursak bu heyecan bu tepki yoktu. Fakat zaman ilerledikçe 7 Haziran’a yaklaştıkça heyecan artıyor. Dolayısıyla heyecan her geçen gün artıyor. Şuanda da heyecan doruklarda diyebilirim. İlk zamanlar belki yüzde 80’in altında olacağı tahmin ediliyordu katılımın. Şuanda katılımın yüzde 85-90 olacağı dillendiriliyor. Bu yönüyle ben bütün demokratik zemin üzerinde var olan bütün partilerin bir şekilde bu demokratik mücadelesine saygı duyduğumu ifade etmek istiyorum. Ama gönlümüzdeki parti tabi ki bellidir. Ak Partinin yine iktidar olmasını istiyoruz ve bu iktidarın ve istikrarın devam etmesinin arzuluyoruz” dedi.
 
Vatandaşların AK Parti’yi meydanlarda coşkuyla karşıladıklarını belirten AK Partili Işılak, “Sahaya çıktığımızda 13 yıllık bir iktidardan bahsediyoruz. 13 yıllık iktidar yorgun iktidardır, 13 yıllık iktidarın birçok hatası olabilir ve onun için halkın huzuruna çıkmaya yüzü olmayabilir. Hep böyle bakılırdı eskiden ama şuanda sahaya bir bakıyorsunuz ki ortada muhalefet yok yine iktidar partisinin kurmayları var, adayları var. Onlar halkın huzuruna göğsünü gere gere çıkıyor niye 13 yıllık bir hizmetin sonucunda evet biz hala buradayız ve size hizmet etmeye devam edeceğiz şeklindeki bir mesajla aslında halkın huzuruna çıkmış oluyor. Bu yönüyle de aslında bakıldığında bu süreç hakikaten bizim yüz akımız diyebiliriz ve özellikle en sevindirici olan kısmı da halkın huzuruna çıkabilecek yüzünüzün olması” diye konuştu.
 
“HEPİMİZ İNSANIZ, ZAMAN ZAMAN KIZARIZ”
 
“Bir sanat adamı olarak biz kavga dilinden ziyade şefkat dilini tercih ederiz” diyen Uğur Işılak, liderlerin seçim meydanlarında kullandığı üslubu değerlendirdi.
 
“Sanat ruhlu insanlar kavga dilini tercih etmezler” diyen Uğur Işılak, “Onlar daha şefkatten, merhametten, daha uysal bir lisanı tercih ederler. Fakat meydana çıktığınız zaman böyle olmuyor veya birisi sizin hakkınızda konuştuğu zaman, birisi iftira ettiği zaman, birisi hakkınızda yalan yanlış bilgi verdiği zaman bunu böyle şefkatle karşılayamıyorsunuz, buna merhametle yaklaşamıyorsunuz. Bu da, çok ciddi bir sıkıntıdır. Bundan dolayı da aslında kavgaya yakın üsluplar kullanılıyor meydanlarda. Biz hepimiz insanız. Etten ve kemikteniz.  Hiçbirimiz robot değiliz. Hiçbirimizin hammaddesi metalden değil, odundan değil. Yani biz hakikaten etten, kemikten, ruhtan var olan varlıklarız. İnsanız biz. Dolayısıyla kızarız. Zaman zaman öfkeleniriz, zaman zaman seviniriz, biz zaman zaman hüzünleniriz. İşte bu duygular meydanlara da yansıyor, liderlerin üslubuna da yansıyor” diye konuştu.
 
“SEÇİM MÜZİKLERİ BİR EMEĞİN ÜRÜNÜDÜR”
 
Partilerin seçim müzikleriyle de ilgili değerlendirmelerde bulunan Uğur Işılak, “İlk 2002’de AK Parti kurulduğunda “Haydi Anadolu” ile başladık bu sürece. Arkasından “Söyle Var mısın” dedik. Bu dönemin meydanlarda en fazla çalınan seçim müziklerinden yine bir tanesini söz ve beste olarak biz yaptık. Yine Davutoğlu Ahmet Hoca’nın sözlerini de ben yazdım ve Kiziroğluna ben uyarladım, Ayna seslendirdi. Dombıra’yı Cumhurbaşkanımıza o dönemin Başbakanına uyarlamış olduk. Bunların hepsini 13 yıllık zaman zarfında yaptık. Seçim meydanlarında çalınan müzikler hepsi bir emeğin ürünüdür sonuç itibariyle kötü demek tabi ki bize düşmez ama inanamadığım bir partiye, muhalefet partilerine yazılmış eserler olduğu için beni çok etkilemiyor. Bütün yapılan bu seçim müzikleri arasında beni en çok etkileyen hangisi diye soracak olursanız tabi ki Recep Tayyip Erdoğan marşı diyebiliriz buna Dombıra’ya” şeklinde konuştu.
 
“KOALİSYONLA YÖNETİLEMEYEN ÜLKELER BAŞKANLIK SİSTEMİNE BAŞVURMALI”

 
AK Partili Uğur Işılak, başkanlık sisteminin Türkiye için gerekli olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Başkanlık sistemi aslında koalisyon hükümetlerini engellemek amacıyla kurulmuş olan çok önemli bir sistem. Yani koalisyonla yönetilemeyen ülkelerin başkanlık sistemine başvurması gerekir, başkanlık sistemine geçmesi gerekir diye benim bir tezim var. Başkanlık sistemi aynı zamanda bürokratik engellerden dolayı yatırımlara engel olunuyorsa sürekli, başkanlık sistemi bunu da bertaraf edecek bir sistem olacak. Hakikaten Türk halkı adına ortadan engelleri kaldırabilecek aynı zamanda koalisyonlara mahkumiyeti de kaldırabilecek en ideal sistem. Cumhurbaşkanımız hakikaten başkanlık sistemini kendi şahsı için istemiyor.  Şuanda en üst makamda zaten ve şuanda istediği zaman bakanlar kurulunu topluyor zaten, şuanda bütün yetki kendi elinde. Bunu şahsı için istese şuan da ki konumundan daha yüksek bir konum değil bu. Bunu Türkiye için istiyor. Kendisinden sonraki dönemler için istiyor. Çünkü ilelebet var değil ki Recep Tayyip Erdoğan. Bugün var yarın yok her fani gibi, bizim hepimiz bugün var yarın yokuz. Dolayısıyla da Cumhurbaşkanımız bunun 10 yıl sonrası, 20 yıl sonrası, 30 yıl sonrası Türkiye’yi hayal ederek bu sistemi istiyor.”
 
“MİLLETLE KOALİSYON OLACAK”
 
Seçim sonuçlarına yönelik düşüncelerini de dile getiren Uğur Işılak,  “Benim şahsi kanaatim rakamlarla söylemeyeyim ama biz inşallah zaten birinci parti olacağız. AK Parti olarak ve tek başına da AK Parti iktidar olacak onun dışında koalisyon hayali varsa birilerinin evet koalisyon olacak ama milletle koalisyon olacak” dedi.
 
Seçmene oy kullanmaları konusunda çağrıda bulunan Uğur Işılak, 94 yaşındaki Abdullah Yeğin isimli vatandaşın kendi memleketinden İstanbul’a oy kullanmak için geldiğini belirterek, “Diyor ki ‘şu dönemde oy kullanmak düşmana ok atmak gibidir.’ Düşman kim mukaddesatın düşmanı, vatanın bölünmez bütünlüğüne kastedenleri düşmanı olarak kabul ediyor dolayısıyla diyor oy verin ok atın hainlere, oy verin zalimlere ok atın demek istiyor. Hakikaten de bunun üzerine bir şey söylemek istemiyorum. Seçmene sesleniyorum, oy verin haine, zalime ok atın inşallah” dedi.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler