YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur Işılak nasıl aday olduğunu anlattı
Şarkıcı Uğur Işılak'ın, Cumhurbakanı Erdoğan'ın isteği ile AK Parti'den aday gösterildiği ortaya çıktı. Işılak katıldığı bir haber programında adaylığa nasıl karar verdiğini anlattı.
Uğur Işılak nasıl aday olduğunu anlattı
09 Nisan 2015 / 06:39 Güncelleme: 09 Nisan 2015 / 06:45

AK Parti'nin en dikkat çeken adaylarından birisi de hiç şüphesiz, partinin seçim şarkılarını seslendiren Uğur Işılak'tı. 'Dombra'nın müziği üzerine yeni sözler yazan Uğur Işılak, 7 Haziran seçimleri için de Kiziroğlu türküsünü yeniden uyarlamış, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Bir Yiğit Adam' adlı seçim şarkısını hazırlamıştı.

Erdoğan; "Sen iyi bir hatipsin" dedi

Uğur Işılak, Star Ana Haber'e adaylık sürecini anlattı. Işılak şunları söyledi:

''30 Mart aday tanıtımı vardı. Ben orada Dombra'yı seslendirdim. 7-8 dakikada spontane bir konuşma yaptım. O konuşmanın akabinde (o zaman Başbakan olan) Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la sohbet ettik. 'Ya' dedi 'Uğur sen iyi bir hatipsin' dedi. İleride düşünüyoruz dimi siyaseti' dedi.

Cumhurbaşkanıyla da böyle bir diyalog geçti. Teveccüh gösterdiler, siyasette de yer vermek istediler. Sanatın kültürün, medeniyetin önemli bir harç olduğuna inanıyorum. Bu harcı Meclis'te en iyi olarak kullanacak da ben olurum heralde.''

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler