YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur: Bedelini ödemelidirler
Uğur: Bedelini ödemelidirler
15 Nisan 2012 21:08
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur, ''Millete 50 yıldır bedel ödetenler, bunun bedelini ödemelidirler. Sadece 28 Şubat değil, 12 Martçılar da 28 Mayısçılar da bunun bedelini ödemelidir'' dedi.

Uğur, Gala Yaşam ve Aktivite Merkezi'nde yapılan AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı Olağan Kongresi'nde, kuruluşunun ardından girdiği ilk seçimde milletin iktidara taşıdığı tek partinin AK Parti olduğunu, böyle bir siyasi harekete sadece Türkiye'de değil, dünya siyasi tarihinde de rastlanmadığını söyledi.

Hareketin, ''asrın siyasi hareketi'' olduğunu ve hedeflerine ulaşıncaya kadar da devam edeceğini belirten Uğur, ''Bu hedef, bu milletin çocuklarının kendi uçağını, tankını, uçak gemisini, bilgisayarını ve nükleer tesislerini gerçekleştirme hedefidir'' diye konuştu.

Uğur, Türkiye'nin günlük ve gündelikçi politikalar yüzünden büyük zarar gördüğünü, bugün gelinen noktanın ise gurur tablosu niteliği taşığını ifade ederek, şöyle konuştu:

''AK Parti iktidarı olarak sadece Türkiye'yi yönettiğimiz sanılmasın. Türkiye, sağlanan güven ve siyasi istikrar sayesinde dünyanın önemli aktörlerinden biri haline dönüştü. Demokrasiyi sürdürülebilir kılmak her kadronun harcı değildir. Bu sayede memleketimiz ateş coğrafyasında bir barış adası oldu. Pek çok ülkeden girişimciler paralarını güvenle Türk bankalarında tutuyorlar. Finans hareketini ülkemiz üzerinden yürütüyorlar. Türkiye, bölgenin İsviçresi oldu.''


-Darbeler dönemi -


Türkiye'de darbeler dönemine dikkati çeken Uğur, ''Bugüne kadar 60 hükümet ve 30 başbakan gelip geçti. Darbeler, AK Parti iktidarına kadar da kesilmedi. Fakat iktidarın kararlı, demokratik ve dik duruşu, bir asırdır devam eden darbeler dönemini, vesayetçiyi yapıyı ve statükoyu darmadağın edip tarihe gömdü'' ifadesini kullandı.

Darbecilerin yargılanması konusundaki görüşlerini anlatan Uğur, ''Millete 50 yıldır bedel ödetenler, bunun bedelini ödemelidirler. Sadece 28 Şubat değil, 12 Martçılar da, 28 Mayısçılar da bunun bedelini ödemelidir. Bu bozulan devlet mekanizmasının yeniden tanzimi için gereklidir. Suçu olan cezasını çekecek. Bunun karanını da yargı verecek'' değerlendirmesinde bulundu.

Yeni anayasa çalışmalarına büyük önem verdiklerini anlatan Uğur, şunları kaydetti:

''61. Cumhuriyet Hükümeti olarak, 60 yılın sorunlarıyla boğuşuyoruz. Bütün bu sorunların halledilmesi yeni bir anayasayı zorunlu kılıyor. Milletin eseri olacak bir anayasayı oluşturmak için azami gayret içindeyiz. Siyasi bir rekabete feda etmeden Türkiye'ye yaraşır bir anayasa yapacağız. Bu anayasa demokrasimizi daha da geliştiren, özgürlük alanlarını genişleten bir anayasa olacak.'' AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler