YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Üç hilalin AKP mitinglerinde kullanılması siyasi bir entrikadır"
"Üç hilalin AKP mitinglerinde kullanılması siyasi bir entrikadır"
18 Haziran 2013 16:43
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti mitinglerinde MHP bayraklarının açılmasını eleştirerek, "Üç hilalin AKP mitinglerinde kullanılması siyasi bir entrikadır" dedi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam başkanlığında toplantı. Genel Kurul'da gündem dışı söz alan AK Parti İstanbul Milletvekili Türkan Dağoğlu,üniversite ve bölüm açarken toplumsalihtiyaçları ve teknolojik gelişmeleri göz önünde bulundurduklarını belirterek, Türkiye'de artık üniversitesiz il kalmadığını ve gençlere aynı il içinde farklı üniversite ve bölüm olanakları tanındığını söyledi.

Geçen sene üniversitelerde öğrenim harçlarını kaldırdıklarını anımsatan Dağoğlu, eğitimde fırsat eşitliğinin tesis edildiğini kaydetti.

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Taksim Gezi Parkı olaylarına değinerek, masum ve demokratik taleplerini dile getiren insanlara uykularında saldırıldığını iddia ederek, "Saldırı emrini kim verdi Bu saldırı emrini hiç tartışmasız Başbakan verdi. Başbakan bir kez bilebu insanları dinlemeden, bu insanlara hakaret ederek söze başladı" dedi.

Bütün dünyada diktatörlerin çaresiz kaldıklarında şiddete başvurduklarını belirten Köprülü, "Çünkü diktatörler acizdir. Çünküşiddet yalnız acizlerin işidir. Arkasında kimin olduğunu bulmaya çalışıyorlar. Faiz lobisi mi, çarşı grubu mu, BBC mi Allah hiçbir siyasi parti ve lideribu kadar komik duruma düşürmesin. Eğer sorumlu arıyorsa AKP ve Başbakan dönüpaynaya baksın" diye konuştu.

Köprülü, AK Parti'nin hafta sonu yaptığı mitinglere de değinerek, "AK Parti halkına karşı, millete karşı miting yapan bir siyasi parti durumuna düştü" ifadesini kullandı.

Genel Kurul'da yerinden söz alan Oktay Vural ise AK Parti mitinglerinde MHP bayraklarının açılmasıyla ilgili, "Üç hilalin namusunu koruyarak bu sıralara milletimizin iradesiyle geldik. Geçtiğimiz hafta sonu üç hilallibayrağımız milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyen bir zihniyet tarafından kendi siyasetine malzeme yapılmak istenmiştir. Üç hilalin AKP mitinglerinde kullanılması siyasi bir entrikadır" dedi.

Vural'ın konuşması sırasında AK Parti sıralarından zaman zaman itirazlar geldi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler