YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üç bakandan genel başkan açıklaması
AK Parti kongresi öncesi temayül yoklamasına giren bakanlardan Akdoğan, Kurtulmuş ve Elitaş'tan açıklama
Üç bakandan genel başkan açıklaması
17 Mayıs 2016 / 14:43 Güncelleme: 17 Mayıs 2016 / 14:49

AK Parti'de pazar günü yapılacak kongre öncesi genel başkanlık için temayül yoklamaları sürüyor. Dün teşkilata yöneltilen 'genel başkan kim olsun' sorusuna bugün milletvekilleri yanıt veriyor. Temayül yoklamasına katılan bakanlar gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"HEP BİRLİKTE ÜLKEMİZİ AYAĞA KALDIRACAĞIZ"

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan: Kurullar işliyor. Sonuçlar ortaya çıkacak. Bu örnek bir kongre olacak. Ülkemizin önemli meseleleri var. Devam eden terörle mücadele süreci var. Paralel şer odağı ile mücadele süreci var. Bu süreçlerin aksamaması da önem taıyor. Hep birlikte ülkemizi ayağa kaldıracağız.

"BU HAREKETİN LİDERİ BELLİDİR"

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: AK Parti, yüzde 50 oy almış bir parti. Çok önemli iki değişim sürecini yaşıyor. Bunlardan biri Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Sayın Davutoğlu'na bıraktı son derece nezih bir şekilde, o süreç hiçbir dengeyi oynatmadan cereyan etti. İkinci değişim süreci ortaya çıkıyor.

Bu hareketin lideri bellidir. Bütün arkadaşlara sorulacak. Hiçbirimiz kendi şahsı adına hesap yaparak yol almaz. Burası bir dava hareketidir. Bu süreçler nezaket içinde son derece olgun şekilde yürütülür. Pazar günü bütün dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir kongre olacak. Pazartesi gününden itibaren Türkiye çok sağlıklı bir şekilde yoluna devam edecek.

"BENİM ZİHNİMDEKİ İSİM BELLİ"

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş: Bugün genel başkan adayını tespit etmek için genel merkezimiz faaliyet içinde. Hayırlı uğurlu olsun. Ne zaman açıklanacağını genel merkez bilir. ("Kim olacak" sorusu üzerine) Benim zihnimdeki isim belli, hayırlı olsun.

 

HABERTÜRK

ALLAHA HAVALE EDIYORUM
 // OSMANLI
ÜLKEMIZ ICIN HAYIRLI OLANI ALLAH BASBAKAN OLMASINI NASIP ETSIN....
17 Mayıs 2016 Salı 16:35
Yeni Başbakan
 // ismail emre
Tuğrul Türkeş oy potansiyeli olan biri zaten Erdoğan ülkeyi yönettiği için başbakan icraat merkezinde olacak mhp nin muhalif kesimi mhp yi kontrol altına alırsa ikinci bir chp kanadı doğar ve mhpden kopuş başlar ak parti tek ve en güçlü parti olur... öncelik iktidarda kalma meselesidir......
17 Mayıs 2016 Salı 16:27
Çok yakışır
 // Rasim DUMAN
Bendenizin Başbakan adayı muhterem San.Tekn.Bakanımız Fikri IŞIK Beyefendi. Teknik bilgisine Türkiye'nin çok ihtiyacı var. Ayrıca "şahsiyyet" olarak ta güzel fazilet ve hâsletler ile temâyüz ediyor. Hilm, tevâzu, ismet, istikamet, sadâkat, cesâret,basîret, ferâset teenni ve vakarı ile, bugüne kadar kendisini isbât etti ve gönlümüzü kazandı. Şimdiden tâvsiyem, "danışman" seçerken "tabii Lider"in görüş ve onaylarını alması. Bir "yol kazası" daha yaşanmasın, aman ha......
17 Mayıs 2016 Salı 15:22
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler