YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuzluk polemiğine Kılıçdaroğlu da katıldı
Tuzluk polemiğine Kılıçdaroğlu da katıldı
04 Şubat 2014 17:43
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “tuzluk” açıklaması üzerinden Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi.

Partisinin grup toplantısına konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Başbakan istifa edenlerin partiye ihanet ettiğini söylüyor. Diğer partilerden aldığın milletvekilleri için hiç sesin çıkmıyordu. AK Parti milletvekillerini Başbakan tuzluk diye tanımlıyor. Birisinin de çıkıp ‘bu kadar hakaret edemezsin’ demesini bekledim.

Bir tanesi çıktı, eline aldı tuzluğu, gerekli eleştirileri yaptı. Onu yürekten kutluyorum. Şimdi AK Parti saflarında tuzluk olarak tanımlanan milletvekillerine sesleniyorum; itiraz etmezseniz artık vatandaş size AK Parti’den tuzluk geldi diyecek” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, bakanlar hakkındaki fezlekelere de değinerke, “O fezlekeler Meclis’e gelecek. Fezlekelerin içinde ne var her bir satırını biliyoruz, oynarsanız ne olacağını görürsünüz. O fezlekeler artık milletin vicdanındadır” dedi.

"Oynarsanız, ne olacağını göreceksiniz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu, bakanlarla ilgili fezlekelerin Meclis’e gelmediğini belirterek, "O fezlekelerin içinde ne var her bir satırını biliyoruz. Oynarsanız, ne olacağını göreceksiniz" dedi.

TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, internet ile ilgili uygulamalara değinerek, hükümetin kendi kirliliğini kapatmaya çalıştığını iddia etti. 30 Mart’ta sandığa giderek hükümete ders vereceklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Haramilerden bu devleti kurtaracağız" diye konuştu.

Hazreti Muhammed’in “Utanmadıktan sonra istediğini yap. Çünkü en büyük kayıp utanma duygusunun kaybıdır. Onu kaybettikten sonra, geriye koruyabileceğin bir değerin kalmamış demektir, artık ne istersen onu rahatça yapabilirsin” dediğini belirten Kılıçdaroğlu, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’e Mardin’de yaptığı açıklamalara değinerek eleştirilerde bulundu.

Tuzluk tartışmaları

Tuzluk tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, ”İstifa edenlerin partiye ihanet ettiğini söylüyor. Diğer partilerden aldığın milletvekilleri için hiç sesin çıkmıyordu. AK Parti milletvekillerini Başbakan tuzluk diye tanımlıyor” diye konuşurken, Bağımsız Milletvekili İdris Bal’dan da isim vermeden söz ederek, “Birisi de çıkıp bu kadar hakaret edemezsin demesini bekledim, bir tanesi çıktı eline aldı tuzluğu gerekli eleştirileri yaptı. Onu yürekten kutluyorum. Şimdi AK Parti saflarında tuzluk olarak tanımlanan milletvekillerine sesleniyorum, itiraz etmezseniz artık vatandaş size AK Parti’den tuzluk geldi diyecekler” dedi.

“O fezlekeler Meclis'e gelecek”

Fezlekelerin Meclise gelmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Fezlekelerin içinde ne var her bir satırını biliyoruz, oynarsanız ne olacağını görürsünüz. O fezlekeler artık milletin vicdanındadır” ifadelerini kullanırken, seçim barajının milli irade hırsızlığı olduğunu savundu.

Ali İsmail Korkmaz’ın davasını yakından takip ettiklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Ailelere sesleniyorum, çocuğunuzun sopalarla dövüp öldürülmesini istemiyorsanız bu davayı unutmayın. Sopalarla döve döve öldürdüler, vicdan yok mu sizde? Bu ülkede hiç kimsenin çocuğunun sopalarla caddenin ortasında öldürülmesini istemiyoruz” dedi.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler