YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuzağa düşürülen AK Partili başkan istifa etti
AK Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen, izinsiz kaydedilen bir konuşmasının sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanması üzerine istifa ettiğini bildirdi.
Tuzağa düşürülen AK Partili başkan istifa etti
24 Ağustos 2013 / 11:30 Güncelleme: 24 Ağustos 2013 / 14:57

Özmen, kendine ait ofiste düzenlediği basın toplantısında, göreve geldiği zaman amacının şehre en iyi hizmeti vermek olduğunu, kendisinin ve yönetimdeki 63 asil ve yedek üyenin, kamuoyunda kötü algı oluşturabilecek herhangi bir iş yapmadıklarını ifade etti.

Yerel bir gazetede sohbet ederken Niğde milletvekilleri ile ilgili sarf ettiği sözlerin, izinsiz olarak kaydedildiğini ve bu kaydın sosyal paylaşım sitelerinde yayınlandığını belirten Özmen, şöyle devam etti:

"Yerel gazetede bir dost ortamında ilimize ve partimize daha iyi hizmet olması için sohbet yaparken, maksadını aşan bazı sözler de olmuştur. Ses kaydımın bilgim dışında habersiz alınması ve bunun Youtube'a verilmesiyle süreç başladı. Bu konuda Cumhuriyet Savcılığımıza da gerekli müracaatları yaptım. Yönetim olarak fedakarlık yapılması gerektiğini düşünerek il başkanı görevinden istifa ettik. Bizler partimizdeki görevlerimizden istifa etmekle birlikte davamızı bırakmış değiliz. Her zaman Başbakanımızın arkasında bir nefer olarak, bundan sonra da vereceği her türlü görevi yapmak için yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz."

Özmen, yaklaşık 1,5 yıldır il başkanlığı görevini yürütüyordu.

 

AA

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler