YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tutanakların sızmayan kısmı daha vahim
Tutanakların sızmayan kısmı daha vahim
11 Mart 2013 13:30
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile BDP heyetinin görüşme tutanakları olduğu öne sürülen belgelerin sızdırılmayan kısımlarında daha vahim iddia ve söylemler olduğunu iddia etti.

 

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ''tutanakların sızdırılması''yla ilgili tartışmaların devam ettiğini söyledi. 
 
Sorunun, tutanakları kimin sızdırdığı değil, neyin sızdığı olduğunu ifade eden Yeniçeri, ''İktidar ve baskın medya, tutanakların içeriğini gözden saklayarak, toplumsal dikkati sızıntı üzerine yoğunlaştırmaya çalışıyor'' dedi. 
 
İmralı'daki görüşmeyi millete dayatanların sızıntıdan şikayet etme hakları olmadığını savunan Yeniçeri, milletin ne görüşüldüğünü bilmeye hakkı olduğunu belirtti. 
 
Yeniçeri, tutanakların sızan kısmının görüşmenin tamamı olmadığını öne sürerek, şöyle konuştu: 
 
''Sızan tutanaklar malum merkezler tarafından rafine edilmiş, masumlaştırılmış ve makulleştirilmiştir. Birilerinin tutanaklardan sızmasını uygun gördüğü kısımlar sızdırılmıştır. Tutanakların sızdırılmayan kısımlarında daha vahim iddia ve söylemler olduğu biliniyor. Öcalan'ın, tutanakların yayınlanmayan kısımlarında, 'Kürtler 20-30 yıl sonra nüfus olarak Türkler'i geçecektir. O zaman her şey tamamlanmış olacaktır' anlamına gelen sözleri, yapılmak istenenin ne olduğunu açıkça ifşa etmektedir. Başbakan Erdoğan'ın, yayınlanmayan tutanakları kamuoyuyla paylaşması zorunluluk halini almıştır.'' 
 
Yeniçeri, bir gazetecinin sorusu üzerine, ''tutanakların ellerinde olmadığını, ancak stratejik kaynaklardan bu bilgiyi aldıklarını'' söyledi. 
 
 
AA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler