YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Tutanaklar hükümetin bilgisi dahilinde basına sızdırıldı"
"Tutanaklar hükümetin bilgisi dahilinde basına sızdırıldı"
01 Mart 2013 11:10
CHP Tokat Milletvekili Orhan Düzgün, İmralı'daki görüşmelere ait olduğu iddia edilen tutanakların, ''Hükümetin bilgisi dahilinde basına sızdırıldığını'' ileri sürdü.

 

 
Düzgün, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, ''Tam Gün Yasası''na başından beri karşı olduklarını, bu yasanın tıp eğitimini aksatacağı gibi kamuda doktor tutmayı da zorlaştıracağını savundu.
 
Orhan Düzgün, sorunun çözülmesi için, devletin özel hastanelere getirdiği yükümlülükleri, doktorların özel muayenehanelerine de getirecek bir kanun teklifi hazırladıklarını ve TBMM Başkanlığı'na sunduklarını belirtti.
 
Hediye paketi ile sardığı kanun teklifini gösteren Düzgün, teklifi, ''hayırlı olsun'' hediyesi olarak yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na göndereceğini söyledi.
 
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Düzgün, BDP'li milletvekillerinin İmralı ziyaretinde, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile yaptıkları görüşmelere ait olduğu iddia edilen tutanakları da değerlendirdi.
 
Düzgün, ''Tutanakların hükümetin bilgisi dahilinde basına sızdırıldığını düşünüyorum. Bunu, toplumu ısıtma projesi olarak görüyorum. Dünyanın hiçbir yerinde bu şekilde sürdürülen bir pazarlık olduğunu düşünmüyorum. Süreç son derece yanlış yürüyor, uygulama çok yanlış. Tutanaklarda Abdullah Öcalan, masanın tek hakimi görünüyor. Bu süreçten hayırlı bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum ve yanılmayı umut ediyorum'' diye konuştu.
 
 
AA
 
Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler