YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'yi CHP kurtardı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, ''2003 yılında da Suriye'ye benzer bir manzarayı bize yaşatacaklardı. Türkiye, CHP'nin sayesiyle bu kanlı şeyin içine girmedi'' dedi.
Türkiye'yi CHP kurtardı
10 Eylül 2012 / 23:23 Güncelleme: 10 Eylül 2012 / 23:29

Tekin, partisinin Eskişehir İl Başkanlığı'nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, dün CHP'nin 89'uncu kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını, CHP'nin Cumhuriyeti kurduğu ve bu partinin mensubu olmaktan gurur duyduğunu  belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP'nin kuruluş yıl dönümünde kendilerine hakaret ettiğini iddia eden Tekin, şöyle devam etti:

''Biz kamu görevlilerini eleştirdiğimiz için bize hakaret ediyor. Bu kamu görevlileri kim  Türkiye'de 10 yıl önce yapılan bütün kamuoyu yoklamalarında itibarı olan iki önemli kurum vardı. Hangi yurttaşa sorsanız birincisi askerdi, Genelkurmay'dı, ikincisi ise ÖSYM'ydi. Yani her yurttaş Anadolu'nun dört bir yanında çocuğunu sınava götürdüğünde hiç tereddüt etmezdi. Şimdi bundan sonra yapılabilecek düzenli sınavlar da hep şaibeli sınavlar olarak kalacaktır. Yani yolsuzluk şaibe bunların bütün vücutlarına sirayet etmiş. Şimdi bunu eleştiriyoruz. Sayın Başbakan bütün televizyonların canlı yayınlarında çıkıyor, herkese hakaret ediyor. Sayın Başbakan'ın hakaretlerini bir milyon kere kendisine iade ediyorum.''

Tekin, Başbakan Erdoğan'ın kendilerine ''Sivas'ın ötesine geçin'' dediğini anlatarak, ''Sivas'ın ötesine geçemiyorsam bu senin ayıbındır Sayın Başbakan. Bu ülkeyi sen yönetiyorsun. Sen, beni bırak. Senin bütün engellemelerine rağmen CHP Genel Başkanı, Uludere'ye gitti. Senin bakanın, güvenlikten sorumlu bakanın 200 polisle gezemedi. Biz her yere geçiyoruz Sayın Başbakan, sen il başkanlarına, milletvekillerine, bakanına sahip çık'' diye konuştu.


-''Ortadoğu'da 2.5 milyon Müslüman hayatını kaybetti''-


CHP'nin ''yurtta barış, dünyada barış'' ilkesiyle 2003 yılında önemli bir direnç gösterdiğini savunan Tekin, ''2003 yılında da Suriye'ye benzer bir manzarayı bize yaşatacaklardı. Türkiye, CHP'nin sayesiyle bu kanlı şeyin içine girmedi'' dedi.

Tekin, Ortadoğu coğrafyasında 10 yılda, egemen güçlerin yüz yılda yapamadığı yapılıyorsa bunun tek faktörünün AK Parti olduğunu öne sürerek, ''Unutmayın; Ortadoğu coğrafyasında 2.5 milyon Müslüman hayatını kaybetti'' diye konuştu.

Tekin, şunları söyledi:

''20 yıl içinde yaptıkları metro tam bir komedidir. Bugüne kadar Cumhuriyet hükümetlerinde görülmeyen bir tablo ile karşı karşıyayız. Sayın Başbakan kendisini AKP Başbakanı olarak kabul ediyor. Sayın Başbakan, sen İstanbul'da yaptığını İzmir'de de yapmak zorundasın. Sen, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'sın. Bu nasıl bir anlayıştır. Bölen, ayrıştıran bir bölücü Başbakan olabilir mi  'Bizim belediyeler iyi, sizin belediyeler kötü'... 1500 belediye başkanı yargılanır mı  Şimdi önümüzdeki süreçte bir yerel seçime gideceğiz. Sizce yerel seçim ortamı var mı  Her yer Eskişehir değil. Kendi bakanının gezemediği ilde, il başkanına sahip çıkamadığın bir ilde hangi seçimi yapacaksın  Ergenekon'da yaptığın gibi KCK operasyonlarında bütün belediye başkanlarını, belediye meclis üyelerini, il genel meclis üyelerini gözaltına aldın. Şimdi yarın bunların tamamı aday olup millet iradesiyle seçildiğinde ne yapacaksınız Sayın Başbakan  Acaba siz, Sivas'ın ötesindeki coğrafyadan vaz mı geçtiniz  Aday göstermeyecek misiniz  Seçime sokmayacak mısınız  Şemdinli'ye gazetecilerin giremediği yerde siyasi parti adayları nasıl kendini ifade edecek  Bütün bu manzaraları görmeniz lazım. Yarın, hiçbirimizin güvencesinin olmadığı bir ülkede yaşıyorsunuz. Bütün bunların üstesinden gelecek bir tek irade var o da CHP'dir.''

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum da, Afyonkarahisar'daki patlamada şehit olan Barış Öztürk'ün Eskişehir'deki ailesini ziyaret ettiğini belirterek, CHP olarak bu konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt da, Türkiye'nin ciddi anlamda iç ve dış güvenlik sorunun olduğunu savundu. AA
 

07:42
 // vatansever
Bu chp nasıl beceriyor bunca olumsuzluğun ve duyarsızlığın baş aktörüyken böyle kendi kendini kandırmayı anlamıyorum....
11 Eylül 2012 07:42
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler