YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet ettiler!
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın seçim gözlemcileri, TBMM’de muhalefet partilerinin temsilcileriyle görüştü. CHP, MHP ve HDP ile görüşen heyetin gündeminde 7 Haziran seçimleri vardı.
Türkiye'yi Avrupa'ya şikayet ettiler!
16 Nisan 2015 / 08:33 Güncelleme: 16 Nisan 2015 / 08:34

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın (AGİT) seçim gözlemcileri, TBMM’de muhalefet partilerinin temsilcileriyle görüştü. Türkiye’de seçim güvenliğini olumsuz etkileyebilecek etkenler üzerinde duran heyet, “İç Güvenlik Paketi seçmen tercihini etkilemek için kullanılır mı?” diye sordu.

AGİT heyeti, TBMM’de CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile ayrı ayrı görüştü. Gök, görüşme öncesinde yaptığı kısa açıklamada, önemli bir seçime doğru giderken kamuoyu ilgisinin bu yöne odaklandığına dikkati çekti.

TRT'yi şikayet ettiler

Seçimle ilgili kaygılarını ileten Gök, TRT’nin CHP’nin reklam filmini yayınlamamasını şikâyet etti. Heyet, daha sonra MHP Grup Başkanvekili Vural ve MHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ile basına kapalı bir görüşme yaptı. MHP’liler özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde seçmenin PKK ve devlet güçleri arasında kalarak oy vereceği endişesi taşıdıklarını bildirdi. MHP’Liler seçim kampanyalarında “Hukuk devleti, yolsuzluk ve ekonomi konularının ele alınacağını bildirdi.

molotofçuların
 // semih
özgürlüğüne helak gelsin istemezük öylemi sayın çatıcılar.yazıklar olsun sizlere...
16 Nisan 2015 Perşembe 10:39
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler