YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye’ye zarar verdirtmeyiz"
"Türkiye’ye zarar verdirtmeyiz"
01 Ağustos 2013 17:30
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, 'Türkiye’ye zarar verdirtmeyiz, bundan emin olun'dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, hükumet olarak yapılan tüm çalışmaların Türkiye’nin bütünlüğü ve kardeşliği için yapıldığını söyleyerek, “Yaptığımız her çalışma, aldığımız her risk, gösterdiğimiz her cesaret Türkiye’nin bütünlüğünü sağlamak içindir” dedi.

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Kırıkkale’ye geldi. İlk olarak Balışeyh ilçesini ziyaret ederek burada yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında kaymakam, belediye başkanları ve köy muhtarlarından bilgi aldı.

Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Atalay, hükumet olarak yapılan çalışmaların basında farklı yorumlandığını, ancak Türkiye’deki terörü bitirmek için yapılan çalışmaların tümünün Türkiye’nin bütünlüğü ve kardeşliği için yapıldığını söyledi.

Atalay, “Suriye ve Suriye’nin kuzeyindeki gelişmeler, bizim terörü bitirme sürecindeki çalışmalarımızda bütün düşündüğümüz Türkiye’dir, milletimizdir, ülkemizin bütünlüğüdür, kardeşliğidir. Türkiye’ye zarar verdirtmeyiz, bundan emin olun. Ve milletimizin istemediği hiçbir şey olmaz. Yaptığımız her çalışma, aldığımız her risk, gösterdiğimiz her cesaret Türkiye’nin bütünlüğünü sağlamaktır. Birliğini, kardeşliğini güçlendirmektir. Çok değişik görevlerde bulunmuş biri olarak söylüyorum, Türkiye inanın çok iyi bir yolda büyüyerek devam ediyor. Hamd olsun sorunlarını bir bir çözüyor.

Yurt dışında herkesin gıpta ile baktığı Türkiye’de yaşıyoruz. Sorunlarımız yok mu? Var. Ama bu gidişle bu istikrar devam etsin, milletimizin kardeşliği güçlensin, inşallah biz bütün bunları bitireceğiz. Şimdi terör hamd olsun durdu ama onu kökten bitirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Hükumetimiz çözüm süreci konusunda kararlı. İnşallah o konuda biz kararlı şekilde, Türkiye’nin üzerinden atmak için, Türkiye’nin ayağındaki bu prangayı çözmek için tüm gayretimizi gösteriyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Atalay ve beraberindekiler, daha sonra sırasıyla Sulakyurt ve Delice ilçelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

gözlerimiz kör.kulaklar sağır...
 // ibrahim çelikoğlu
Bunun ne dediğini,ne yapmak istediğini? Anlıyamıyoruz.Bize göre iyi görünüşünde tehlike çok büyük.Bunun zamanı hep hainler kolladıkları fırsatı yakaladı......
03 Ağustos 2013 Cumartesi 05:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler