YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye'ye rağmenci" anlayıştalar
"Türkiye'ye rağmenci" anlayıştalar
"Türkiye'ye rağmenci" anlayıştalar
12 Kasım 2007 / 16:21 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Başbakan Erdoğan Türkiye'yi adeta hiçe sayarcasına hareket eden Avrupa ülkelerine açıkça rest çekti. Erdoğan, ''Türkiye'ye rağmen bölgede bir şeyler yapmaya gayret edenler eğer netice alamıyorlarsa, bunun en önemli sebebi, 'Türkiye'ye rağmenci' anlayıştır dedi.

İtalya'daki görüşmelerinde Avrupa Birliği rotasından şaşmayacaklarını açıkça ortaya koyan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bu hedefin yanında bir de şart koydu. Ankara'daki 6'ncı Uluslararası Atatürk Kongresi'nin açılışında konuşan Erdoğan,Türkiye'yi hiçe sayarcasına hareket eden Avrupa ülkelerine adeta meydan okudu.

''Türkiye'ye rağmen bölgede bir şeyler yapmaya gayret edenler eğer netice alamıyorlarsa, bunun en önemli sebebi, 'Türkiye'ye rağmenci' bir anlayışın neticesidir. Avrupa ülkelerinin ve diğerlerinin de en önemli yanlışı buradadır.''

Türkiye'nin bölgesinde barışın ve istikrarın teminatı olduğuna dikkat çeken Erdoğan, Filistin ve İsrail liderlerinin Ankara'daki buluşmasına atıfta bulunarak önemli bir çağrı yaptı.


"Ülkelerinin yönetiminde söz sahibi olan bütün liderlerin, bütün bilim adamlarının ve bütün milletlerin, bu kötü gidişi durdurma adına önemli görev ve sorumlulukları var. Bir an önce aklıselim dünyaya hakim olmazsa, kan, kin şiddet duyguları yerini akla bırakmazsa korkarım ki gelecek, kazananı olmayan bir dünya olacaktır.''
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler