YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türkiye'ye gelmeyin' sözlerine skandal savunma!
Almanlara Türkiye'ye gelmeyin çağrısı yapan Kılıçdaroğlu'nun tepkilere cevabı ise 'özrü kabahatinden büyük' dedirtti. Kılıçdaroğlu, "Turistler zaten gelmiyordu" dedi.
'Türkiye'ye gelmeyin' sözlerine skandal savunma!
17 Ağustos 2017 / 10:53 Güncelleme: 19 Ağustos 2017 / 11:01

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Alman Focus dergisine verdiği röportajda, Türkiye'de can ve mal güvenliğinin bulunmadığını belirterek, Almanlara “Türkiye'ye gelmeyin” çağrısında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu'nun bu çağrısı, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet üyeleri olmak üzere Türkiye'de her kesimden büyük tepki gördü. 

"ZATEN GELMİYORLARDI"

Kılıçdaroğlu, gelen tepkilere cevap verdiği röportajda sözlerinin arkasında durarak " Geçen yıl turistler geliyordu da ben konuştum diye mi gelmedi? Zaten gelmiyordu." dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun Habertürk'e verdiği röportajın ilgili kısmı:

"107 Medya kuruluşunun hemen tamamında Focus Dergisi’ne yaptığım açıklamaları yaptım. Ben hiçbir zaman, ‘Alman turistler Türkiye’ye gelmesin’ demedim. Her yerde söylediğim bir şeyi söyledim: ‘Türkiye’de kimsenin can ve mal güvenliği yoktur.’

TOBB’da, parlamentoda söyledim. Başbakanla, sivil toplumla, Alman medyasıyla, Hollanda ile kavgalısınız. Geçen yıl turistler geliyordu da ben konuştum diye mi gelmedi? Zaten gelmiyordu. ”

 // İSMAİL
Beyni sulanmış......
17 Ağustos 2017 23:54
 // Fyy
Rezilsin rezil hemde rzaletin ulastigi dip noktasin kkpkk...
17 Ağustos 2017 20:37
tam fırıldak...
 // Metin Irmak

E be yahu!.Bu adam nekadar böyle kuş beyinli böyle.Antalya'ya gidip orada turizimcilerle toplantı yapıyor, onların dertlerini,şikayetlerini dinliyor,sonrada hükümet bunlara bir çare bulamadıgı içinde hükümeti sucluyor,veryansın yapıyor.Peki bu geri zekalı k.k.ne yapıyor!?.Yurt dışında ,Türkiye'de güvelik sorunları olduğundan ,hiç kimsenin Türkiye'ye gitmemesini söylüyor.Bu ne perhiz,bu ne lahana turşusu...Bu k.k. tam fırıldak yahu!......
17 Ağustos 2017 Perşembe 20:19
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler