YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türkiye'nin turizmine saldırının taşıyıcılarından biri Paralel yapı'
'Türkiye'nin turizmine saldırının taşıyıcılarından biri Paralel yapı'
07 Şubat 2016 16:15
Kültür ve Turizm Bakanı Ünal, Türkiye'nin turizmine dönük saldırının paydaşlarından bir tanesinin de Paralel yapı olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, bir otelde organize edilen Kültür ve Turizm Bölge Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, Rusya ile yaşanan sorunun ardından Antalya'da benzer bir çalıştay yaptıklarını ancak geniş ve bölgesel olması açısından Trabzon'daki bu çalıştayın ilk olduğunu söyledi.

Turizmde altın yumurtlayan tavuğun kesilmemesi gerektiğine işaret eden Ünal, "Bizim temel dezavantajımız, şu anda maalesef, Türkiye'nin algısı ve imajına dönük yürütülen kara propaganda. Yani 2013'te Gezi olayları ile başlayan süreci, her açıdan çok iyi anlamak gerekiyor" dedi.

"Algıyı çok iyi yönetmeliyiz"

Ünal, Türkiye'nin çevresinde olup bitenlerin bilinmesi gerektiğine dikkati çekerek şunları söyledi:

"Dünyada imajınızı ve algınızı kaybettiğiniz anda turizmde kaçınılmaz olarak kaybetmeye başlarsınız. Daha acı bir şey söyleyeyim. Şu anda bu Türkiye'nin turizmine dönük saldırının paydaşlarından bir tanesi, hatta temel taşıyıcılarından bir tanesi kim? Paralel yapı. 

Yaklaşık 130 ülkede faaliyet gösteren bu yapı, bulunduğu her ülkede Türkiye güvenlik açısından riskli ülkedir propagandası yapıyor. Yetmiyor, Türkiye içinde de dönüyor medya organları, gazeteler aracılığıyla Türkiye'ye ilgili 'Bin 300 tane otel iflas ediyor, batıyor' diyor. 

Evet bu şu anda bir türbülans yaşıyoruz ama bu türbülansta bizim psikoloji ve algıyı çok iyi yönetmemiz gerekir. Hamdolsun bunu da çok iyi yönetiyoruz."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler