YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türkiye'nin geleceğine kilitlenmemiz lazım'
'Türkiye'nin geleceğine kilitlenmemiz lazım'
08 Nisan 2015 13:35
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin aday listesine ilişkin, "Listelerde yer almadığımız zaman üzülebiliriz ama bunları geçici bir süre için yapmalıyız. Türkiye'nin geleceğine kendimizi kilitlememiz lazım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te gazetecilere yaptığı açıklamada, partisinin milletvekili aday listesini değerlendirdi.

Milletvekili aday listesinde yer almayan bazı aday adaylarının sitem ettiğine ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"İster ön seçim ister kontenjandan adaylık başvurusunda bulunan bütün arkadaşlar çok değerli. Bütün arkadaşlarıma şükran borçluyum. Ama bir gerçek var. 55 yerde ön seçim yaptık. Dolayısıyla bizim kontenjan sayımız son derece sınırlı. Gönül isterdi ki bütün arkadaşlarıma yer vereyim. Ama maalesef öyle bir şansımız yok. Listeye girmemesine karşı son derece sıcak, güzel mesajlar veren arkadaşlarımız var. 'Biz çalışacağız' diyen arkadaşlarımız var. Olay bireysel olay olmayı çoktan aşmıştır. Olay, CHP'yi iktidara taşıma günüdür. Dolayısıyla bizim bütün çabamızı bunun üzerine yoğunlaştırmamız lazım. Elbette hepimiz insanız. Listelerde yer almadığımız zaman burukluk yaşayabiliriz, üzülebiliriz. Ama bunları geçici bir süre için yapmalıyız. Türkiye'ye, Türkiye'nin geleceğine kendimizi kilitlememiz lazım."

Kılıçdaroğlu, "AK Parti'nin listesi saray ağırlıklı mı yoksa Başbakanlık ağırlıklı mı?" sorusu üzerine, "Onu sarayda oturana soracaksınız. Çünkü asıl aktör o. Diğeri vesayet altında" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun MHP'den milletvekili adayı gösterilmesine ilişkin soruya da "Mutlu oldum. Çok değerli, birikimli birisinin parlamentoda olması her zaman iyidir" yanıtını verdi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler