YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri işsizlik"
"Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri işsizlik"
25 Haziran 2013 13:30
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden birinin işsizlik olduğunu savundu.

Destici, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de 75 milyon kişiden 25 milyonunun açlık sınırının altında yaşadığını öne sürdü.

Türkiye'nin büyük bir işsizlik problemiyle karşı karşıya olduğunu ileri süren Destici, bu meselelerle de uğraşılması gerektiğini, milletin en önemli gündem maddelerinden birinin işsizlik olduğunu ifade etti.

Türkiye için en büyük ekonomik risklerden birinin de borsa olduğunu öne süren Destici, "Borsanın kontrolü 7 bin yabancının elinde. İstedikleri anda borsayı çökertebilirler. Bu olay, Türkiye ekonomisi için büyük risk" iddiasında bulundu.

Çiftçinin ürününü, 10 yıl önceki paralarla sattığını savunan Destici, açıklamasında şunları belirtti:

"Bundan 10 yıl önce buğdayın fiyatı 50 kuruşken, bugün de aynı fiyatta. Mazot 1 liradan 4,5 liraya çıkmıştır. Gübre fiyatı bire beş katlamıştır. İşçilik maliyetleri bire dört katlamıştır. Pamuk, zeytin, ayçiçeği, şeker pancarı, tütün, üzüm, incir, buğday ve diğer ürünlere baktığımızda hep üreticinin mağdur olduğunu görüyoruz. Üretim rekoltemiz de gün geçtikçe düşüyor. Daha önceleri dışarıya tarım ürünlerini ihracat eden bir ülkeyken şimdi tarımsal ürünleri, hayvansal ürünleri ve eti ithal eder hale geldik. Türkiye'nin gerçek gündem maddeleri bunlardır."

 

AA

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler