YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Türkiye'nin dünyada yükselen ilerleyişini durduramayacaklar'
'Türkiye'nin dünyada yükselen ilerleyişini durduramayacaklar'
16 Nisan 2016 22:34
AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, Türkiye'nin yedi düvelle girdiği mücadelede milletin hayır duası ile galip geleceğini, Türkiye'nin dünyada yükselen ilerleyişinin durdurulamayacağını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, "Türkiye, bugün girdiği yedi düvelle mücadeleden, inşallah milletimizin hayır duası, desteği, kardeşliği, birliğimiz ve inancımızla beraber galip gelecektir. Türkiye'nin dünyada yükselen ilerleyişini durduramayacaklar." dedi.

İnceöz, Aksaray Şammaz Vehbi Ekecik Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de son 40 yıldır terör örgütü PKK ile mücadele edildiğini söyledi.

Özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra, 20 Temmuz itibarıyla Türkiye genelinde terör konusunda çok ciddi tırmanış yaşandığını ifade eden İnceöz, "Bugün çok haklı ve meşru müdafaayla ülkemizin birlik ve beraberliğine, milletimizin birlik ve beraberliğine, istikbaline ve istiklaline karşı silah doğrultanlarla çok ciddi bir mücadele veriyoruz. 

Halkımıza ve ülkemizin geleceğine silah doğrultanlara karşı mücadelemiz sonuna kadar, terör unsurları ülke topraklarımızı terk edene kadar kararlı bir şekilde devam edecektir." diye konuştu.

İnceöz, 17 ve 25 Aralık operasyonlarının seçilmiş hükümete karşı siyasi suikast girişimi olduğuna işaret etti.

O günden itibaren, terör örgütleriyle mücadelenin yanında "paralel" denilen çeteyle de karşı karşıya bulunduklarını gördüklerini belirten İnceöz, şunları kaydetti:

"Elinde kiminin kalem, kiminin başka argümanları olduğu bir terör örgütüyle de bugün mücadelemizi sürdürmekteyiz. Aksaray'da da paralel yapıyla ilgili önemli operasyonlar yapıldı. 

Türkiye, bugün girdiği yedi düvelle mücadeleden, inşallah milletimizin hayır duası, desteği, kardeşliği, birliğimiz ve inancımızla beraber galip gelecektir. Türkiye'nin dünyada yükselen ilerleyişini durduramayacaklar."


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler