YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye'nin başka şansı yok"
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak, Anayasa uzlaşma komisyonuna aktif katılma kararı aldıklarını ifade ederek "Demokratik anayasa yapma dışında başka şans kalmadı"dedi.
"Türkiye'nin başka şansı yok"
20 Aralık 2011 / 15:08 Güncelleme: 20 Aralık 2011 / 15:12

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, ''Türkiye'nin demokratik anayasa yapma dışında başka bir şansı yoktur. Aktif katılma kararlılığımız sürüyor'' dedi.

Kışanak, Sümer Park Resepsiyon Salonu'nda sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen yeni Anayasa konulu toplantıda konuştu.

Anaya uzlaşma Komisyonu'na aktif katılma kararı aldıklarını anlatan Kışanak, ''Bu dönemde demokratik bir Anayasa yapılmasının ne kadar zor olduğunun farkındayız. Ancak, demokratik anayasa yapma dışında Türkiye'nin başka bir şansı yoktur. Aktif katılma kararlılığımız sürüyor. BDP olarak kaygılarımız vardır. Bütün talepleri karşılayan bir anayasanın çıkmama ihtimali yüksektir'' diye konuştu.

Bağımsız Van Milletvekili Aysel Tuğluk ise her şeye rağmen yeni anayasanın konuşulmasını önemsediklerini, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir anayasa düşündüklerini söyledi.

AA

kardeş olalom anayasası...
 // ibrahim çelikoğlu
Kimse Türkiye'yi bölüp parçalama anayasası yapamaz.Tüm dünya birleşme çarelerini ararken,iki kardeşin ayrılmasını isteyen normal değildir......
20 Aralık 2011 16:50
DEMOKRATİK ANAYASAYMIŞ !
 // BATUHAN
Başka şansları kalmadı galiba ! Özel harekat Polisi ve eskiye nazaran azda olsa destek veren Jandarma operasyonlarını görünce burunlarına pis kokuların geldiğini hisseden bayan parti vekilleri Demokratik Anayasanın dışında başka yolun kalmadığını savunur oldular.Daha dün meclise girmemeye direnenler şimdi meclisle olur demeye başladı.Yahu bunlar çarkçı kemalide solladılar. Bitli gerillalarınızı çağırında bari pisi pisine gitmesinler....
20 Aralık 2011 15:50
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler