YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'nin 3'üncü büyük köprüsünün adı...
Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'nin 3'üncü büyük köprüsüne verilecek isim için sürpriz bir açıklama yaptı. Elvan, "Recep Tayyip Erdoğan isminin köprüye verilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz" dedi.
Türkiye'nin 3'üncü büyük köprüsünün adı...
07 Ocak 2015 / 14:35 Güncelleme: 07 Ocak 2015 / 17:33

Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Lütfi  Elvan, Kahta ilçesi ile Şanlıurfa'nın Siverek ilçesini birbirine bağlayan Türkiye'nin üçüncü büyük asma köprüsünde yaptığı incelemenin ardından Adıyaman Valiliğini ziyaret etti.

Valilikte onur defterini imzalayan Elvan, gazetecilere ziyaretine ilişkin açıklamada bulundu.

İşte o açıklamalar:

"Oradaki vatandaşlarımızın köprünün ismi konusunda yoğun bir talebi söz konusu. Özellikle köprünün isminin Sayın Cumhurbaşkanımızın isminin verilmesini ısrarla dile getirdiler. Biz bunu Sayın Cumhurbaşkanımıza aktaracağız. Eğer kendisinin de uygun görmesi halinde köprüye Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz."

Bölge önemli bir kavşak haline gelecek

Nissibi köprünün trafiğe açılmasıyla birlikte, Adıyaman'ın ulaşımda iyi bir konuma geleceğini vurgulayan Elvan, bölge illerini birbirine bağlayacak köprüyle kentin gelişmesi ve ticaretinde önemli bir kavşak haline geleceğine işaret etti.

Elvan, bakanlık olarak bölgenin tıkanan tüm damarlarının açılması noktasında, ulaşım ve iletişimde gerekli altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını, bundan sonraki süreçte de bölgenin gelişimine yönelik önemli projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler