YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'den ABD Kongresi'ne çıkarma
Türkiye ABD'deki Türkiye karşıtı propogandaların önüne geçmek için TBMM Türk Amerikan Dostluk Grubu Başkanı Şaban Dişli başkanlığındaki heyetler Amerikan Kongresi'ne çıkarma yaptı.
Türkiye'den ABD Kongresi'ne çıkarma
28 Şubat 2015 / 08:38 Güncelleme: 28 Şubat 2015 / 08:41

ABD'deki Türkiye karşıtı faaliyetlere karşı çalışmalar yapmak için 24-26 Şubat'ta Washington'a beraberindeki heyetle çıkarma yapan TBMM Türk Amerikan Dostluk Grubu Başkanı Şaban Dişli, Gülen Hareketi'nin Kongre'deki etkisini kırmak için ziyaretlerini artıracaklarını açıkladı.

Dişli, AK Parti Ankara Milletvekili Reha Denemeç ve Amerikan Platformu Başkanı İlkem Şahin ile birlikte Kongre'deki Türk Dostluk Grubu Eşbaşkanları Demokrat Steve Cohen, Cumhuriyetçi Ed Whitfield, Cumhuriyetçi Virginia Foxx ve Demokrat Gerry Connolly ile görüştü.

Görüşmeler sonrası açıklamalarda bulunan Dişli, iki ülke arasındaki ilişkilerin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi için milletvekilleri arasındaki karşılıklı ziyaretlerin artırılması gerektiğini söyledi.

Dişli, "Aksi halde özellikle Gülen Hareketi sahibi olduğu güçle Türkiye'yi zora sokacak ve negatif bir izlenim yaratacak her türlü çabayı gerçekleştiriyor" dedi. İsrail konusunda sorular geldiğini açıklayan Dişli, "Türkiye'nin Yahudilerle hiçbir sorunu olmadığını, asıl sorunun İsrail yönetimi olduğunu kendilerine ilettim. İlişkileri düzeltmeye çalıştığımızda da İsrail, gizli görüşmelerin içeriğini basına sızdırdı" dedi. 

 

SABAH

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler