YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye'deki Suriyeli sayısı 60 bini aştı
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıkladı.
Türkiye'deki Suriyeli sayısı 60 bini aştı
21 Eylül 2014 / 01:00 Güncelleme: 21 Eylül 2014 / 01:03

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, bugün itibariyle Kobani'den gelerek sınırı geçen Suriyeli sayısının 60 bini aştığını bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile İçişleri Bakanı Efkan Ala, Suriye sınırında incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.

Özel bir uçakla GAP Havaalanı'na gelen Kurtulmuş, Ala ve Eker, burada bir süre toplantı yaptıktan sonra askeri helikopterle Suruç ilçesine hareket etti.

Hükümet yetkililerini taşıyan helikoptere güvenlik nedeniyle 2 helikopter daha eşlik etti.
Sınırı geçenlerin sayısı 60 bini aştı

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bugün itibariyle sınırı geçen Kobanili kardeşlerimizin sayısı 60 bini aşmıştır" dedi.

Kobani'den gelenlere hoş geldiniz diyorum, Allah bir daha kimseyi göçmen durumuna düşürmesin, en kısa zamanda evinize, yurdunuza dönersiniz. Bu Türkiye açısından bir iftihardır. Bizden çok daha zengin ülkeler bile 60 bin kişiyi bir gün içerisinde alamazlar. İnsanlığın son adası olan bu Anadolu topraklarına dünyanın neresinden kim geldiyse, hoş geldiniz diyoruz, dertlerini çözmeye gayret ediyoruz" diye konuştu.

Kurtulmuş, şu anda 30 bin Yezidi'nin de Türkiye sınırları içerisinde bulunduğunu bildirdi.

 

AA

yalnis
 // can kan
sayin büyüklerim,,,hersey iyi güzel ammm

herseyin fazlasi zarar,,,biz türk milleti olarak,,,ve siz TÜRK devletimiz cok vizdan sahibi insallariz,,zaten basimiza ne geliyorsa iyilik ve merhametten geliyor,,,gene de karar büyüklerimizindir yani devletimizin...
...
21 Eylül 2014 Pazar 12:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler