YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye'de sosyal demokrat yok"
"Türkiye'de sosyal demokrat yok"
28 Şubat 2013 21:23
AB Bakanı Bağış, Almanya'nın SDP Genel Başkanı Gabriel'i kabulünde "Gerçek bir sosyal demokratı görmek güzel, çünkü Türkiye'de yok" dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Almanya'nın Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Bakan Bağış, TBMM'deki AB Uyum Komisyonu toplantı salonunda Gabriel'le el sıkışırken, "Gerçek bir sosyal demokratı görmek güzel, çünkü Türkiye'de yok" dedi.

Beraberindeki yetkilileri tanıtan Bağış'ın, "ekibimiz güçlü ve sıkı çalışıyorlar" ifadesi üzerine Gabriel, "O halde müzakerelere başlayabiliriz" diye konuştu.

Bağış da "Biz hazırız. Tek ihtiyacımız olan sizin tekrar seçilmeniz. Almanya'yı yönetmeye başlayın ve bize üyelik formunu verin" dedi.

Gabriel ise Almanya'da çifte vatandaşlığı desteklediğini belirterek, bunun Türklerin yardımıyla sosyal demokratların yeniden seçilmesi için bir şans sağlayacağını düşündüğünü ifade etti.

AA

23:01
 // Kenan Akkuş
Olsa da, parti binasını taşa tutup, camları aşağı indirip, linç ederler. Bunlarınki, asosyal, ademokrat... Nasıl desem, polis kıyafeti giymiş hırsız misali işte......
28 Şubat 2013 23:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler