YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye'de olan biten, milletin onuruna  dokunmaktadır"
"Türkiye'de olan biten, milletin onuruna dokunmaktadır"
27 Mart 2013 12:47
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Türkiye'de olan bitenin, milletin onuruna dokunduğunu belirterek, partisinin Bursa mitinginde atılan ''Vur de vuralım, öl de ölelim'' sloganının bu tepkinin dışa vurumu olduğunu söyledi.

 

Yeniçeri, düzenlediği basın toplantısında, iktidarın ''çözüm süreci'' adıyla başlattığı kampanyaların kamuoyu nezdinde büyük kaygı ve endişelere neden olduğunu savundu.

Yeniçeri, ''Milletimiz; milli devlet arızası, Türk milleti özrü, bayrak hasarı ve millilik bunalımı olan bir iktidarla karşı karşıyadır. AKP iktidarı Türk milletini, üstünde her türlü tasarrufun yapılabileceği bir kadavra olarak görüyor'' dedi.

İktidarın cüretkarlıkta sınır tanımadığını, umudunu Türk'ten, Müslümandan kestiğini, ABD'ye, Avrupa'ya, azınlıklara bağladığını savunan Yeniçeri, ''Önümüzde Türk milletinden başka her millete bağrını açmış bir iktidar var. Öyle ki AKP yetkilileri, Türkiye'yi terk etmiş olan Hristiyan ve Yahudi azınlıklara canhıraş bir biçimde 'geri dön' çağrısını bu yüzden yapmaktadır'' diye konuştu.

Terör karşısında teslim bayrağını çekme anlamına gelen Diyarbakır'daki nevruz kutlamasının Türk milletini büyük üzüntü, keder ve karamsarlık içine soktuğunu ifade eden Yeniçeri, şöyle konuştu:

''MHP'nin Bursa mitingi oyunun bütün kurallarını değiştirmiştir. AKP, artık köpeksiz köyde değneksiz gezemeyeceğini fark etmiş bulunmaktadır. Bursa mitingi, Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'yi babasından kalan ve dilediği gibi pazarlayabileceği mülk olmadığını ortaya koymuştur. Erdoğan, Bursa mitinginde verilen mesajı almış ve derhal Eskişehir'de Türk Dünyası Başkenti toplantısını yapmış ve bol bol Türk dünyasından söz etmiş ve kendisinin iyi milliyetçi olduğuna vurgu yapmıştır. Erdoğan, Türkiye'nin krediyi ucuzlattığı, IMF'ye borç verir hale geldiğini söyleyerek MHP'ye 'batsın sizin böyle milliyetçiliğiniz' diyor. Doğru, MHP'nin iktidarda olduğu zamanda krediler pahalı ama Öcalan ucuzdu. AKP'nin akil adam yerine koyduğu İmralı canisi Öcalan da MHP döneminde beş para etmiyordu. Millet AKP'ye 'parayı revalüe et' dedi, AKP ise Öcalan'ı revalüe etti.''

Başbakan Erdoğan'ın herkese ve her kesime ''batsın'' diyerek bela okuduğunu ifade eden Yeniçeri, ''Birileri de çıkıp size, 'batsın senin BOP eşbaşkanlığın, batsın senin iktidarın' derse daha doğru ve daha vatansever bir iş yapmış olmaz mı Olan biten Türk milletinin onuruna dokunmaktadır. 'Vur de vuralım, öl de ölelim' sloganları bu tepkinin dışa vurumudur. Bu vatan için her vatanseverin her bedeli ödemeye hazır olduğunu anlatmaktadır. Kimin vuracağı, kimin öleceği söz konusu değildir'' dedi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler