YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye'de insanlar birbirine düşman ediliyor'"
"Türkiye'de insanlar birbirine düşman ediliyor'"
26 Şubat 2013 10:35
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, Türkiye'de toplumun ayrıştırıldığını, insanların birbirine düşman edildiğini ileri sürdü.

 

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, Akkaya'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun da yer aldığı İstanbul Demokrat Ordulular Platformu'nun etkinliğine katıldığı belirtildi. 
 
Akkaya buradaki konuşmasında, hukuk ve demokrasi arasındaki yaşamsal bağa dikkati çekerek, ''Türkiye'de toplum ayrıştırılıyor. İnsanlar birbirine düşman ediliyor. Böylesi bir ortamda tek sığınılacak liman olan hukuk sistemi ise yerle bir edilmiş durumda. AKP hükümeti, kuşatma altına aldığı hukuk sistemimizi bugün esir almış durumdadır'' iddiasında bulundu.
 
Yakut Akkaya, ''Bu ülkede yaşayan hiç kimse yarınından emin değildir. Düzmece iddialarla her an herkesin kapısının çalınabileceği bir dönemden geçiyoruz. Oysa yaşam için oksijen neyse, demokrasi için de hukuk odur. Yaşanan bu karanlık dönemi ortadan kaldıracak yegane şey, örgütlü olmaktır'' ifadelerini kullandı.
 
 
AA
 
Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler