YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye’de dinleme ve dinlenme tesisleri kurulmuş"
"Türkiye’de dinleme ve dinlenme tesisleri kurulmuş"
07 Mart 2014 19:23
Taner Yıldız, “Son iki yıl içinde 509 bin kişi dinlenmiş. Her yüz kişiden biri dinlenmiş. Türkiye’de dinleme ve dinlenme tesisleri oluşturulmuş” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Son iki yıl içinde 509 bin kişi dinlenmiş. Her yüz kişiden biri dinlenmiş. Türkiye’de dinleme ve dinlenme tesisleri oluşturulmuş” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Mardin ziyaretinin ardından Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine geçti. Viranşehir’e gelen Bakan Yıldız, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, İlçe Başkanı Celalettin Sayan, AK Parti Viranşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Gelin ve partililer tarafından karşılandı. Anıt köyünde ve ilçe merkezinde bazı taziye ziyaretlerinde bulunan Yıldız, daha sonra Ceylanpınar Caddesi'ne bulunan AK Parti seçim bürosunu ziyaret etti. Bakan Yıldız, Türkiye üzerinde çok büyük ve ciddi oyunların oynandığını belirterek, oynanan oyunları başta Başbakan olmak üzere tüm bakan ve partililer tarafından il il, ilçe ilçe dolaşılarak halka anlatmaya çalıştıklarını ifade etti. AK Parti’nin istikrarını ve ülkenin istikrarını bozmaya çalışanların olduğunu söyleyen Yıldız, “Biz milletimiz ve halkımızın oylarıyla beraber geldik. Bize ancak milletimiz git derse gideriz. Milletimiz bizim baş tacımızdır” dedi.

Yasa dışı dinleme olaylarına da değinen Bakan Yıldız, şöyle konuştu:

“Son iki yıl içinde 509 bin kişi dinlenmiş. Her yüz kişiden biri dinlenmiş. Türkiye’de dinleme ve dinlenme tesisleri oluşturulmuş. Siz, bu ülkenin Enerji Bakanını dinleyeceksiniz. 2,5 yıl bununla alakalı karar alacaksınız. Ama aldığınız karar tartışılır olacak. Şimdi diyoruz ki; bunların hangisinde mahkeme kararı var? Bütün dijital kayıtları da silmişler. Böyle bir şey kabul edilebilir mi? Ne yapacaksınız beni dinleyip de yoksa ajanlık mı yapacaksınız. Biz kamuoyuyla paylaşılması gerekenleri paylaşıyoruz. Onun haricindekilerini kamuoyuyla paylaşmamız doğru değil. O yüzden dijital kayıtlarının silinmesini sonuna kadar takip edip, hesabını soracağız. Biz devlet olarak herkesi şeffaflığa davet ediyoruz.”Yapılan konuşmaların ardından Bakan Yıldız, ilçe kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan’la ayaküstü görüşerek programları nedeniyle ilçeden ayrıldı.

 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler