YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye YPG'yi vurdu, Demirtaş çıldırdı
TSK'nın Fırat'a sızmaya çalışan PYD'yi de havadan vurması HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı çıldırttı.
Türkiye YPG'yi vurdu, Demirtaş çıldırdı
28 Ekim 2015 / 05:05 Güncelleme: 28 Ekim 2015 / 11:58

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Küçükçekmece’de Elite World Hotel’de düzenlenen yemekte STK temsilcileri, inanç temsilcileri, iş dünyası temsilcileri ve partililerle bir araya geldi.

Burada katılımcılara hitap eden Dermirtaş, “Medyaya, basına neredeyse el konulmuş durumda. Her gün her yerde siyasi operasyonlar, gözaltılar, tutuklamalar, işte bugün olduğu gibi hesabına gelmeyen medya kuruluşlarına kayyum atayarak baskınlar, muhalif olarak gördüğü medya kuruluşlarını tehdit ederek muhalefetin sesini kısmaya çalışan antidemokratik uygulamalar, yani 7 Haziran öncesi başlattıkları baskı ve zulüm olduğu gibi 1 Kasım’a kadar devam edecek” dedi.

Egemenlik yönetme gücü ve iktidarın paylaşılabilir olduğunu dile getiren Demirtaş, "Niye paylaşılmıyor? Madem 2023 vizyonun var, çok büyük projelerin var, buna güveniyorsun tek başına yapma beraber yapalım. Bizimle yapmıyorsan diğer partilerle yap. CHP ile 30 gün koalisyon görüşmesi yaptın. Kendine özgüvenin varsa 2023 vizyonun Türkiye’yi kurtaracak bir vizyonsa niye ortaklaşa hayata geçirmiyorsun? Neyi saklıyorsun?’’ diye konuştu.

"EN AKILLI SİYASETÇİ BİZİMLE UZLAŞABİLEN SİYASETÇİDİR"

Demirtaş, “Biz-siz artık burada siyaset yapmazsınız. Öyle meydanı boş bulup bildiğiniz şekilde devleti kendi malınız mülkünüz gibi kullandığınız dönemler bitti. Devlet hepimizin mi? Laf lafa geldiğinde hepimizin devleti diyorsunuz. Hepimizinse beraber yönetelim. Şuanda Türkiye’nin en akıllı siyasetçisi bizimle uzlaşabilen siyasetçidir. Onlara bunu tavsiye ediyoruz. Bizimle dalaşmak, bizimle haksız şekilde, gayri meşru, hukuk dışı yollarla mücadeleye girmek hepimize kaybettirir’’ dedi.
  Bülent Arınçı'ı da eleştiren Demirtaş, TRT tarafından kendisine sansür uyguladığını iddia etti.

"BAŞBAKAN PYD’Yİ İKİ DEFA VURDUK, YENİDEN VURURUZ’’

Demirtaş, Başbakan’ın "PYD’yi iki defa vurduk, bir daha vururuz" sözlerine ilişkin olarak da, "Ey yeni yetme Başbakan, stajyeri ne dedi; ‘PYD’yi iki defa vurduk, yine vururuz’. Hani Kobani’ye destek olmuştunuz. Düzeltmeye çalışırken bak neler ortaya çıkıyor. Ey Davutoğlu, her kuşun eti yenmez. Geçti o günler. PYD Fırat’ın batısına geçerse vururmuş. Senin tapulu toprağın mı orası. PYD ister batısına, ister doğusuna geçer. Orada Kürt halkı, o topraklar da Kürdistan’dır. Zoruna mı gidiyor. Kürtler Kürdistan’da özgürce dolaşırlar. Senden izin mi alacaklar. Bu kadar Kürt düşmanı. Kaç yıldır IŞİD orada tek bir mermi atmadılar. Memnunlar’’ diye konuştu.

 

İHA

En demokratik ülke
 // Dilan
Öyle bir ülke düşünün ki, teröre sırtını dayayıp siyasete soyunanlar bile meydanlara çıkıp konuşabiliyor?
Hangi moderin, medeni, demokratik, özgür, hürgür ülkede eş başkan gibilerini konuştururlar? Kaç gün yaşar?
Uyan Türkiye, demokrasin çok bol geldi, dışarıdan gazı alan ülkeyi bölmeye kalkışıyor. Demirtaş Kürdistanı kurarsa, Petrol Bakanı olacakmış. Olur, Olur, Çok Olur!

Gece yatağa yatarken, para içinde yüzeceğinin hayallerini şimdiden kuruyor olmalı...
28 Ekim 2015 Çarşamba 23:20
1
 // 1
Bu adamla İlgili bişiler yapılmadığı sürece bana terörle mücadele ediyoruz demesin kimse şu milletvekilleriyle ilgili hiç bişi yapmadınız kimden yanasiniz. .....
28 Ekim 2015 09:57
 // umut turk
Selo dalasmak köpeklere has bir özellik, biz insanın ama sen kendini o kategoriye koyuyorsan sana diyecek bir söz yok. Hainlere bizim konuşacak konumuz yok. Eğer dalasmak istiyorsan kandilde adı abinin yanına git orda köpek çok....
28 Ekim 2015 08:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler