YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor"
"Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor"
20 Nisan 2013 17:14
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor. Ancak şu bilinmeli ki CHP bunlara müsaade etmeyecektir" dedi.

CHP Ardahan İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Koç, İl Başkanı İlimdar Senem ve partililer tarafından karşılandı.

Koç, burada yaptığı konuşmada, etnik köken üzerine Türkiye'de politikalar yapıldığını ve bu politikaların doğru olmadığını dile getirerek, "Bunlar yanlış bir politikadır. Siyaset bilinç olmaktan çıkar, aidiyete döner. Yapılan yanlışları göremezsiniz" diye konuştu.

Türkiye'de gündemin terör örgütü PKK ile çözüm sürecinden ibaret olduğunu ileri süren Koç, şöyle devam etti:

"Ne Türkiye'deki gelir dağılım adaletsiliğinden bahsediyoruz ne de emeklilerin sorunlarından bahsedebiliyoruz. Ne emeğin kazanımlarının nasıl geri alındığından, çalındığından bahsedebiliyoruz ne de esnafın sorunlarından bahsedebiliyoruz. Bunları söyleseniz dahi ancak buralarda kalıyor. Basında yer almıyor. Varsa yoksa PKK, varsa yoksa çözüm-barış. Geniş halk yığınlarının sıkıntılarını dile getirme konusuna iktidar sessiz."

CHP olarak çözümden, barıştan ve kardeşlikten yana olduklarını ancak iktidara güvenmediklerini ifade eden Koç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bunlar milletin önünde olması lazım olan konulardır. Türkiye'de bir demokrasi sorunu var. Siyasal uzlaşma, her partiden eşit anayasa komisyonu kurulmasıyla olur. Bu nedenle biz mertlik, şeffaflık, dürüstlük ve açıklık istiyoruz. Biz gizli pazarlıklar istemiyoruz. Biz kimsenin aldatılmasını istemiyoruz. Türkiye üzerinde oyunlar oynanıyor. Ancak şu bilinmeli ki CHP bunlara müsaade etmeyecektir. Onların tek korkuları bu zaten."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler