YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye, Trakya'ya benzemeli"
"Türkiye, Trakya'ya benzemeli"
07 Haziran 2013 07:09
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Türkiye, CHP'ye Trakya'daki gibi oy versin, Türkiye fırlar gider. Türkiye, Trakya'ya benzemeli" dedi.

İnce, İpsala ilçesindeki Atatürk Parkı'nda, CHP İpsala İlçe Başkanlığınca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylar nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlerden özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Başbakan'ın, Anayasa'nın 58. maddesini göstererek içkiyi yasaklayıp, gençleri kötü alışkanlıktan kurtaracağını söylediğini ifade eden İnce, şunları kaydetti:

"Aynı maddede, 'vatandaşlar kumardan da korunmalı' yazıyor. Sen ne yapıyosun İddaa'yı sen buldun. Spor totoyu sen buldun. Beygirler iki gün koşuyodu, her gün sen koşturdun. Türkiye'de kumar oynayan sayısı arttı. Başbakan herkesi azarlayarak ayar vermeye çalışıyor ama gençler çıktı ona öyle bir ayar verdi ki. Hatta CHP’nin veremediği ayarı gençler verdi."

CHP İpsala İlçe Başkanlığınca, İnce'ye, günün anısına beyzbol sopası hediye edildi. Bir süre vatandaşlarla sohbet eden İnce, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz’ü belediyede ziyaret etti.

Keşan'da esnaf ziyareti

Muharrem İnce, Keşan ilçesinde, CHP Edirne milletvekilleri Recep Gürkan ve Kemal Değirmendereli ile esnafı ziyaret etti.

İnce, burada vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinledikten sonra yaptığı konuşmada, Trakya'da CHP'nin oy oranının yüksek olduğunu söyledi. Türkiye'nin birçok yerinde çeşitli ziyaretlerde bulunduğunu aktaran İnce, şunları kaydetti:

"Türkiye, CHP’ye Trakya’daki gibi oy versin, Türkiye fırlar gider. Türkiye, Trakya’ya benzemeli. Öte yandan, İstanbul ve Türkiye’nin birçok yerinde son günlerde eylemler yapıldı. İlk kez Türkiye’de sokaklara Başbakan’a küfür yazdılar. Bu suç sadece çocukların mı Ben o küfür yazanları savunmuyorum, yanlış bir anlam çıkarılmasın, bu doğru değil. Bu ülkenin Başbakan'ına sokaklarda küfür yazılmasını doğru bulmuyorum. Başbakan da kendine şunu sorsun; Ben bu insanlara ne yaptım "

CHP'ye bazı vatandaşların hak edilmeyen tepkiler gösterdiğini söyleyen İnce, "CHP halktan uzak değil. Biz halkın ta kendisiyiz. CHP Genel Başkanı sıradan bir memurun çocuğu. Anasının, babasının okuması-yazması bile doğru dürüst yok. Ben sıradan bir köylü ailesinin çocuğuyum. Arkadaşlarım da öyle" diye konuştu.

Konuşmasının ardından sanayi sitesindeki bir torna atölyesini ziyaret eden İnce, önlük giyerek torna makinesini çalıştırdı.

İnce, partisinin düzenlediği "İktidara Yürüyüş" yemeğine katıldıktan sonra ilçeden ayrıldı.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler