YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye Suriyelilere kapı açmamalıydı"
"Türkiye Suriyelilere kapı açmamalıydı"
08 Temmuz 2014 23:15
Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu, Türkiye'nin Suriyelilere kapı açmaması gerektiğini söyledi.

CHP ve MHP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimi için gösterdiği çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Kadıköy'deki Salı Pazarı'nı gezdi. Burada pazarcı esnafıyla selamlaşan İhsanoğlu'na CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve bazı partililer eşlik etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği İhsanoğlu'nun ziyareti sırasında küçük çaplı izdiham da yaşandı. Sık sık 'Türkiye seninle gurur duyuyor", 'Halkın umudu İhsanoğlu" sloganlarının atıldığı pazarda yürümekte güçlük çeken İhsanoğlu'yla bazı kadınlar selfi çekerken bazıları da fotoğraf çekmek için yarıştı. Bir kadında İhsanoğlu'na yaşadığı bir sıkıntıyı dile getirdi.

Fikirtepe'de oturduğunu söyleyen ve Suriyeli mültecilerden duyduğu rahatsızlığı İhsanoğlu'na ileten kadın, bu duruma nasıl bir çözüm bulacaklarını söyledi.

'Suriyelilere kapıyı açanlar nerede"

İhsanoğlu; 'Elbette birinci derecede çözüm gerekiyor. Fakat büyük manzarayı da düzeltmek lazım, çünkü vücudun tamamı hasta. Şimdi Suriyeli vatandaşlar, Suriyeli mülteciler hatta mülteci statüsünde olmayan bir milyondan fazla insan buraya girdi. Haklısınız, ben size hak veriyorum. Türkiye'nin bunu halletmesi lazımdı. Türkiye'nin buna kapı açmaması lazımdı. Ama kapıyı açanlar, herkes gelsin diyenler nerede. Biz bunlara isyan ettiğimiz için yola çıktık kızım. Biz diyoruz ki bu politikalar yanlıştır. Bunları düzeltmek lazım. Seçilecek cumhurbaşkanı bu yanlış politikaları devam ettiren bir pozisyonda olmamalı. Bunları reddeden bir yapıda olmalıdır" dedi.

01:05
 // ENSAR
Biz Ensarız, onlar muhaccir... Sendeki müslümanlık nasıl bir şeyse, ben kabul etmiyorum. Sen, benim dinimden olamazsın. Dinsiz faşiştin önde gideni değilsin ama, dinsiz faşistlerin boynuna tasma taktığı bir mahluksun....
09 Temmuz 2014 01:05
Yazıklar olasıca cb adaycığı Sepetleddin Cümbüşoğlu
 // Mühr-ü Süleyman
Müslümanım diyorsun, müslümanlığı bilmiyorsun dengesiz!
Bak badem bıyıklı küçük adam, hepimizin İslamı, ALLAH(cc)'ın mesajını kendisinden öğrendiğimiz Peygamberimiz (sav) buyuruyor ki
"Müslüman müslümanın kardeşidir, öyleyse tüm Müslümanlar kardeştir"
Katliamdan kaçarak sana sığınmış kardeşine kapıyı kapatabilecek kadar şerefsizmisin, be adam
Derhal Çanakkale'ye git, orada Şam'lı, Halep'li Hama'lı Humuslu şehitlerimize (biliyorsan) Fatiha oku, af dile
Rahmetli babanın kemikleri sızla...
09 Temmuz 2014 Çarşamba 00:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler