YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye sürekli kaybetmiştir"
"Türkiye sürekli kaybetmiştir"
26 Ağustos 2014 13:36
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Türkiye'nin bu dönemde dış politikada sürekli kaybettiğini öne sürerek, "Sınırları kevgire dönmüş ve orta vadede ciddi sorunlarla karşılaşacağımız kesinleşmiştir" değerlendirmesinde bulundu.

Adan, yaptığı yazılı açıklamada, Almanya'nın, Türkiye'yi yıllardır dinlediğinin ortaya çıkmasına rağmen Almanya'ya karşı hiçbir düzeyde güçlü tepki gösterilmediğini savundu.

Irak'ta IŞİD'in Türk vatandaşları ve diplomatları rehin almasının üzerinden 77 gün geçtiğini belirten Adan, şunları kaydetti:

"Türkiye bu dönemde dış politikada sürekli kaybetmiştir. Sınırları kevgire dönmüş ve orta vadede ciddi sorunlarla karşılaşacağımız kesinleşmiştir. Diplomatlarımız serbest kalmadan, sınırlarımızda tam güvenlik sağlanmadan ve bunlara neden olanlardan hesap sorulmadan, Türk dış politikasının ve onun başındakilerin ciddiye alınması mümkün değildir.

Diğer yandan, her ne kadar milletimizden saklanmaya çalışılsa da Güneydoğu'da devlet otoritesi 'çözüm süreci' adı altında yok edilmiştir. Teröristler il ve ilçe merkezlerimizde cirit atmakta, kendilerini devletin yerine koymakta ve haraç kesmektedir. Atatürk heykelleri tahrip edilmektedir. Askerlerimiz şehit edilmekte, karakollarımız taciz edilmektedir. Tüm bunlar olup biterken milletimiz yine siyaset mühendisliği ve PİAR oyunlarıyla kandırılmaktadır. AKP'nin ve onun yöneticilerinin Türkiye'ye ödettikleri ağır maliyetin hesabını milletimiz eninde sonunda soracaktır."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler