YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye sahipsiz değildir demek için burdayız"
"Türkiye sahipsiz değildir demek için burdayız"
"Türkiye sahipsiz değildir demek için burdayız"
20 Haziran 2008 / 21:03 Güncelleme: 20 Haziran 2008 / 00:00

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde İskele Alanı'nda halka hitap eden Deniz Baykal, ''Türkiye sahipsiz değildir'' demek için burada olduğunu belirterek, halkın, ülkenin geleceğine sahip çıkacağına inandığını söyledi.


Baykal, cumhuriyetin temellerinin ciddi biçimde sarsılmak istendiğini ileri sürerek, şöyle konuştu:


''Ona karşı bilinçli ve sistemli bir kampanya yıllardan beri götürülüyor. İktidar olanakları bunun için kullanılıyor. İktidarın ciddi desteği bunun için seferber ediliyor, bazen görmemezlikten geliniliyor, bazen himaye ediliyor, bazen sübvanse ediliyor ve örgütleniyor.


Değerli arkadaşlarım, buna göz yumamazsınız. Bu sorunları çözecek olan bizim dışımızda başka hiçbir güç yok. Bu sorunu çözecek olan millettir, sizlersiniz. Biz, bu sorunları çözmek için ortadayız. Milletimize bunu anlatmaya çalışıyoruz. Elele verirsek bunları çözeriz. Bu sorunu hep beraber çözeceğiz. Türkiye için çıkış, bunun işlemeyeceğini ortaya koymaktır, Türkiye'yi kimsenin bölemeyeceğini ve parçalayamayacağını göstermektir. Karşımızdaki konu, o bildiğiniz Türkiye varolmaya devam edecek mi, etmeyecek mi? Hangi Türkiye? Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti olarak varolmaya devam edecek mi, etmeyecek midir?''


Seçim dönemlerinde dağıtılan yardımları da eleştiren Baykal, ''Kömür, nohut ve bulgur geldi demeyelim. Gelirse de gerekeni yapın. Alın kullanın. Ama sakın ha oyunuzu, Türkiye'nin onurunu çiğnemeyin'' diye konuştu.


Baykal, emeklilere yapılan yüzde 2'lik zam oranına da değinerek, ''Halkı enflasyona ezdirmeyeceğiz diyorlar ama kuyumcu terazisinde mi tartmış mübarek, şu hesaba bak'' dedi.


Bu arada Baykal, Ayvalık Belediyesi tarafından yaptırılan ''Gümrük ve Liman İşletmesi'' binasının açılışını, belediye başkanı Hasan Bülent Türközen ile birlikte yaptı.


Gömeç merkez, Karaağaç beldesi ve Burhaniye'nin Pelitköy beldelerini de ziyaret eden Baykal, ilçe ve belde örgütleriyle de biraraya geldi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler