YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Ortadoğu'nun en güçlü devleti olur
Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk,'Türkiye, Kürtler'i eşit ve adil bir yurttaşlık esası içinde kucakladığı zaman Ortadoğu'nun en güçlü devleti olur, Ortadoğu'da bir model olur.' dedi.
Türkiye Ortadoğu'nun en güçlü devleti olur
23 Ocak 2013 / 13:10 Güncelleme: 23 Ocak 2013 / 13:15

Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Türkiye'nin güçlenmesini, Kürt sorununun çözülmesini istemeyen birçok ülkenin bulunduğunu belirterek, ''Türkiye, Kürtler'i eşit ve adil bir yurttaşlık esası içinde kucakladığı zaman Ortadoğu'nun en güçlü devleti olur, Ortadoğu'da bir model olur. Ancak bunu istemeyen birçok güç var'' dedi.

Terörün sonlandırılması için başlatılan yeni sürece ilişkin soruları cevaplandıran Türk, şu ana kadar Paris'te 3 kadının öldürülmesiyle ilgili çok sağlıklı bir bilgi bulunmadığını söyledi.

Türk, hem Türk hem de Kürt halkının bu cinayetlerin aydınlatılmasını ve niçin işlendiğini bilmek istediğini dile getirerek, Türk medyasında konuya ilişkin haberleri eleştirdi.

Fransa Savcılığı'nın cinayeti işlediği iddiasıyla tutukladığı kişi hakkında ''Milliyetçi aileden gelen biri. Kürt çevreleri tarafından çok tanınmayan biri, Kürt çevreleriyle ilgisi yok'' dediğini öne süren Türk, ''Diğer taraftan da sanki örgütün içinde görev yapan biriymiş gibi gösteriliyor. Savcılığın yaptığı açıklamada böyle bir şey yok'' dedi.

Bu konuda kesin kanıtlar olmadan bir şey söylemenin mümkün olmadığını ifade eden Türk, ''Bu insan, belli amaçlarla örgütün etrafından dolaşmış olabilir, gidebilir. Bilemezsin ki. Bu kesime yanaşmış, bir ilişki de kurmuş olabilir. Tabii bunu kurarken zaten öyle belli bir programı olabilir. Bütün tartışmalara rağmen farklı bir şey de çıkabilir. Savcılık tedbir olarak bu tutuklamayı çıkarmış'' diye konuştu.
 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler