YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye karşıtlığında birleştiler
AB Bakanı Volkan Bozkır, Paralel örgüt ve CHP’nin 1915 Ermeni olaylarının 100. yılı dolayısıyla, açıkça Türkiye karşıtı cephede yer aldığını belirterek, “ABD ve Avrupa’da Türkiye düşmanları ile birlikte yoğun çaba sarf ediyorlar” dedi.
Türkiye karşıtlığında birleştiler
26 Mart 2015 / 08:43 Güncelleme: 26 Mart 2015 / 08:44

Resmi temaslarda bulunmak üzere İtalya’nın başkenti Roma’da temaslarını sürdüren Volkan Bozkır, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Paralel örgütün Türkiye düşmanları ile işbirliği yaptığını vurgulayan Bozkır, “Bu seneye kadar içeride ne kadar yoğun tartışmalar olursa olsun, muhalefet milletvekilleri Avrupa Parlamentosu’nda böyle muhalefet yapmazlardı.

Paralel yapı ve kabuk değiştiren muhalefet ile özellikle 1915 olaylarının 100. yıldönümü sebebiyle Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenler ülkemiz aleyhine yoğun faaliyet gösteriyorlar” diye konuştu.

CHP de var, Paraleller de...

Türkiye karşıtlarının koalisyon kurduğunu ifade eden Bozkır şunları söyledi: “2015, 1915 olaylarının yıldönümü. ABD’de olsun, AB’de olsun Türkiye’nin imajına zarar vermeye matuf koalisyonlar var. Basın imkanlarını da kullanarak, Türkiye’ye zarar verebilecek her türlü konunun üzerine yeni bir operasyon inşa ediyorlar. Bunlar Türkiye’ye zarar vermek isteyen gruplar. Paralel yapı da var... Türkiye’deki muhalefetin yapısı da kabuk değiştirdi. Geçtiğimiz hafta Karma Parlamento Komisyonu toplantısını CHP’li üyeler boykot edip deklarasyon yayınladılar. Oysa Ankara Antlaşması’nı imzalayan İsmet İnönü... Bunun dâhi farkına varmadan hareket ettiler.” Avrupa Parlamentosu’nda; Kıbrıs lobisi, Ermeni lobisi ve Kürt lobisinin bulunduğuna dikkat çeken Bozkır, “24 Nisan’da soykırımı tanıyan bir karar çıkmaması için uğraşıyoruz. Muhtemelen çıkmayacak. Karar çıkarsa bize tebliğ ediyorlar, o da iade ediyor. Ondan başka bir kıymeti yok. Bağlayıcılığı yok” diye konuştu.

O mektuplar bizi etkilemez

Paralel yapının ABD’deki kampanyasının, milletvekillerinin ve senatörlerin yazdığı mektupların tamamen organize olduğunu vurgulayan Bakan Bozkır, “Türk-ABD ilişkileri öylesine, kağıt üzerinde ilişkiler değildir. İki taraf için de çok önemlidir. Bu kadar önemli bir ilişkiye birkaç senatör ya da kongre üyesinin mektubuyla zarar vermek mümkün değildir. Türk kamuoyu da artık neyin ne olduğunu anlar vaziyete geldi. Onun için her iki mektubu da ben çok fazla önemsemiyorum” ifadelerini kullandı.

TANAP ile Avrupa’ya yaklaştık

AB ile önümüzdeki günlerde 17’nci faslın açılma ihtimali bulunduğuna da işaret eden Bozkır, Fransa’nın blokajını kaldırdığını, yeniden müzakere pozisyon belgesinin de 10 gün önce verildiğini söyledi. Avrupa’nın, Enerji Birliği için çalıştığını da kaydeden Bozkır,  TANAP ile Türkiye’nin AB’ye yaklaştığını, Türkiye ile AB arasında ortak zirve önerdiklerini belirtti.

 

STAR

hain-i dahiliye
 // anadolu evladı
Zamanın dahiliye lawrence'leri...
Lawrence yaşasaydı bunlarla gurur duyardı!!!...
26 Mart 2015 11:48
//
 // kerem
sayın bakanım. bizim hiç dostumuz olmamış ab ve abd karakterinin gereğini yapar. chp ve paralel ise onlarla hareket ederek ne olduğunu gösterir. Yeni ve büyük Türkiye maşaların ne olduğunu herkese göstermiştir....
26 Mart 2015 Perşembe 10:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler