YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
‘Türkiye karar verilen masada bulunan ülkedir’
‘Türkiye karar verilen masada bulunan ülkedir’
07 Eylül 2014 15:41
Mevlüt Çavuşoğlu, NATO zirvesinde de görüldüğü gibi Türkiye'nin artık karar verilen masada bulunan bir ülke konumunda olduğunu söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO zirvesinde de görüldüğü gibi Türkiye'nin artık karar verilmesini bekleyen değil, karar verilen masada bulunan bir ülke konumunda olduğunu söyledi.

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Başkanı Mustafa Köse ile birlikte AK Parti Korkuteli İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, partililerin sevgi gösterileriyle karşılandı.

Konuşmasında Türkiye'nin dış politikada geldiği noktayı değerlendiren Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı'nın gerek cumhurbaşkanının ve başbakanın Antalya'ya verdiği önemin bir göstergesi olduğunu söyledi. "Bize olan güveni boşa çıkarmayacağız inşallah" diyen Çavuşoğlu, "Dış politikamız çok yönlü bir dış politika, savunmada kalmış bir dış politika değil atağa geçmiş bir dış politika, başkalarına saldıran değil ama dünyanın neresinde insanı ilgilendiren bir olay varsa orada olan bir dış politika, barış için çaba sarfeden bir dış politika, birileri karar versin diye bekleyen bir politika değil, karar verilen masalarda olan ve oraya nüfuz eden bir dış politika en son NATO zirvesinde bunu tüm dünya gördü, sayın Cumhurbaşkanımıza gösterilen ilginin yanında gerek ikili görüşmelerde ve oturumlarda sayın Cumhurbaşkanımızın ve Savunma Bakanı ile bizim katıldığımız toplantılarda Türkiyesiz ne bölgede adım atılacağı ya da karar verileceğine dünyadaki Avrupa'daki bütün konularda Türkiye'nin öncü ülke olduğu söylemlerde de oralardaki görüşmelerde ortaya çıktı" diye konuştu.

"Türkiye'nin menfaatlerini içeride ve dışarıda savunmamız gerekiyor. Son 12 yılda aldığımız mesafeyi çok şükür görüyor ve yaşıyoruz daha fazlasını istiyoruz” diyen Bakan Çavuşoğlu, “2023, 2053, 2071 hedeflerimiz var ortaya koyduğumuz bir vizyon var. Bu doğrultuda gece gündüz çalışacağız. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bakanlarımız, il teşkilatlarımızda hep birlikte çalışacağız. Bu süreçte sizlerden de kopmayacağız. Sizin çalışmalarınızda destekçi ve takipçi olacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun" dedi.
Bakan Çavuşoğlu, konuşmasının ardından 662'nci tarihi Elmalı Yeşilyayla Güreşlerini izlemek üzere Elmalı ilçesine hareket etti.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler