YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye bu yükü kaldıramaz
Hükümet 'erken seçim yok' dedikçe muhalefet erken seçimde ısrarcı... CHP'nin ardından bugün MHP'den de erken seçim sesleri yükseldi.. MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, erken seçim istediklerini ifade etti...
Türkiye bu yükü kaldıramaz
07 Ocak 2010 / 16:03 Güncelleme: 07 Ocak 2010 / 16:05

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, erken genel seçim istediklerini ifade ederek, ''Eğer bir ülkede problemler çözülemiyorsa, demokratik yoldan bu işin çözümü sandıktır, seçimdir. Türkiye bu ağır yükü daha fazla kaldıramaz'' dedi.

Cihan Paçacı, TBMM Grup Başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ekici ve Münir Kutlata ile Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu'yu sendika genel merkezinde ziyaret etti.

Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından, dışarıda bekleyen Tekel işçilerine seslenen Paçacı, yanlarında olduklarını bildirdi.

Paçacı, 28 Aralık 2009 günü Türk-İş Başkanlık Divanı üyelerinin kendilerini ziyaret ettiğini, sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin bir rapor verdiklerini anlatarak, raporu incelediklerini ve içeriğini meclis zeminine taşıyacaklarını iletmek üzere bugün ziyarette bulunduklarını kaydetti. 

''AK Parti'nin tek başına iktidarındaki yedi yıl sonunda Türkiye'nin bugün korku, kargaşa, kaos ve kutuplaşma içerisinde karanlık bir dönemi yaşadığını'' savunan Paçacı, halkın her geçen gün yoksullaştığını, ''yağmur gibi'' zam yapıldığını ve işsizliğin arttığını söyledi. Paçacı, hükümetin hazırladığı Orta Vadeli Ekonomik Program'ın da başarısız olduğunu, işsizliğe çözüm sağlamadığını ileri sürdü. 

''Türkiye'de hak arama maalesef suç arama haline gelmiştir'' diyen Paçacı, hakkını arayan kişiye ''Ananı da al da git'' denildiğini, hakkını arayan Tekel işçisinin ise ''Yan gelip yatmakla'' suçlandığını savundu. 

Cihan Paçacı, işçilere ''Türkiye'de haksızlığa uğrayanların sesi oldunuz, hak arayanların sesi olmaya devam ediyorsunuz. Allah, yar ve yardımcınız olsun'' diye seslendi.

Hükümetin sorunları çözecek liyakat ve beceriye sahip olmayan kişilere görev verdiğini ileri süren Paçacı, ''Eğer bir ülkede problemler çözülemiyorsa, demokratik yoldan bu işin çözümü sandıktır, seçimdir. Türkiye bu ağır yükü daha fazla kaldıramaz'' dedi.

ergenekonun,işler yürümüyor değiştirelim,politikası.
 // ibrahim çelikoğlu
Şimdi sıra siyasetçilere kaldı.Ergenekonun yapması gereken stratejileri devam ettiririz gayretleri.Çırpınan yaralı kuş.Çırpındıkça halsiz kalacağından habersiz.Sonra:Seçim olup değiştirilse değişen bir şey olmayacağına göre,seçime gitmek boşuna.Al birini,vur ötekine.En hayırlısı,"bir gün gelecek,haram para helal paraymış gibi kullanılacak"zamanını bitirebilecek bir lider kuruluş oluştuğunda, seçime gidilsin......
11 Ocak 2010 12:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler