YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Türkiye barıştan yana, samimiyetini ispat etmiştir"
"Türkiye barıştan yana, samimiyetini ispat etmiştir"
"Türkiye barıştan yana, samimiyetini ispat etmiştir"
05 Ocak 2009 / 18:06 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Toplantının ardından Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek açıklama yaptı.


Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Nazım Hikmet'in Türk vatandaşlığından çıkarılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı'nın ortadan kaldırılması için yeni bir Bakanlar Kurulu'nun imzaya açıldığını bildirdi.


Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, Nazım Hikmet'e tekrar Türk vatandaşlığı yolu açan kararnameyi Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıkladı. Çiçek, Nazım Hikmet'in Moskova'daki mezarının Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili soruya ise "Bu sadece hükümetin verebileceği bir karar değil" yanıtını verdi. Önce ailesinin karar vermesi gerektiğini belirten Çiçek, hükümet açısından bir sakınca olmadığını söyledi.


GAZZE'YE ASKER GİDEBİLİR


Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Gazze'ye yönelik ''Barış Gücü'' oluşturulursa Mehmetçiğin bölgeye gitmesine hükümetin nasıl baktığının sorulması üzerine, ''Eğer barışa katkı sağlayacaksa... Türkiye dünyanın birçok ihtilaflı bölgesine asker göndermiştir. Türkiye şu an dünyanın pek çok bölgesinde her zaman üzerine düşeni yapmıştır. Türkiye'nin geleneksel dış politikası 'Yurtta sulh, cihanda sulh''. Türkiye, barıştan yana samimiyetini ispat etmiş bir ülkedir'' dedi.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler