YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkeş'ten Gök'e Nasreddin Hoca'lı yanıt!
Türkeş'ten Gök'e Nasreddin Hoca'lı yanıt!
16 Aralık 2015 05:48
Başbakan Yardımcı Tuğrul Türkeş CHP milletvekili Levent Gök'ün konuşmasına Nasreddin Hoca'dan bir hikaye anlatarak yanıt verdi.

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş CHP'li Levent Gök'ün açıklamasının ardından Meclis'te söz aldı. 

Türkeş, verilen önerge üzerine yapılan konuşmaları dinlerken aklına bir Nasreddin Hoca hikayesi geldiğini belirterek şöyle dedi:

Nasreddin Hoca'nın evine hırsız girmiş. Konu komşu gelmiş. Haber de vermiş güvenlik güçleri de gelmiş. Eve her gelen hem komşu hem güvenlik güçleri herkes 'Bu cam açık bırakılır mı? Bu damın durumu ne? Bu kapının hali ne? diye hocaya söylenmiş. Hocanın burasına gelmiş demiş ki: 'Bu eve giren hırsızın hiç mi suçu yok.'  Terör örgütünü inkar eden, görmezden gelen, bölgede yaptıklarını hiçbir şekilde kaale almayan ve sadece siyasi iktidarı ve iktidardaki partiye yönelik yapılan, edilen konuşmalardır. Değerli arkadaşlar Türkiyenin az önce Levent Bey'in haritada gösterdiği bölgesinde terör örgütüyle ilgili çok ciddi bir mücadele sürüyor. Tabii ki istenen arzu edilen uygulamalar değil yapılan uygulamalar, ama baktığınızda da zorunlu olan uygulamalardır. Gereken yapılıyor." 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler