YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkeş'ten Bahçeli'ye: "Aslanım o Cumhurbaşkanı"
Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ankara Milletvekili adayı Tuğrul Türkeş, MHP yönetimine sert eleştirilerde bulundu.
Türkeş'ten Bahçeli'ye: "Aslanım o Cumhurbaşkanı"
10 Ekim 2015 / 01:51 Güncelleme: 10 Ekim 2015 / 04:45

Türkeş, Kızılcahamam Belediyesi Hizmet Binası ve Seyir Terası Sosyal Tesisleri'nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, "Allah selamet versin benim eski parti, babamın partisinin şimdiki yöneticileri, 7 Haziran akşamı kepenkleri kapattı. Daha fol yok yumurta yok, seçim neticeleri yeni belirlenmiş, 7 Haziran gece saat 01.00, ben divan üyesiyim, başka divan üyeleri de var, hiç kimseyi istişareye çağırmıyor, 'bak arkadaş ne oluyoruz, şu kadar milletvekili çıkarttık ama koalisyon gözüküyor, ne yapalım ne edelim' diye istişare yok, 2-3 tane kendi kafasındakileri yanına alıyor, '15 Kasım'da seçim oluyorsa olsun'. Yahu ne lüzum var buna, 1,5 senede üç seçim yaşadık, bir daha seçime gitmeye lüzum var mıydı?" dedi.

"Vatandaş, 'sen tek başına iktidar olacak kadar değilsin ama senin adedini artırdım, bir deneyelim' diyor, bundan korkacak kaçacak ne var?" diyen Türkeş, şunları söyledi:

"Taban aynı taban, yüzde 60-70'i milli manevi değerlerine, örfüne adetlerine sahip çıkan Anadolu insanı, ne farkı var. Bunlar değişik yollardan vatanına milletine hizmet etmek için değişik partilerde gayret sarf ediyorlar, senin önüne bir fırsat çıkmış daha birinci gecede erken seçimi telaffuz eden sensin, aradan bir ay geçti Sayın Cumhurbaşkanı bir yerde yapmış olduğu konuşmada 'Herhalde seçim yenilemeye gidecek' dedi, koalisyonun kurulamadığını görünce. Bu kez aynı şahıstan beyan, 'Bu kim oluyor da erken seçimden bahsediyor.' Aslanım o Cumhurbaşkanı, onun görevi. Esas sana sormak lazım, sen kim oluyorsun da uzlaşmayı aramadan, koalisyonu aramadan ilk gece erken seçim ilan etmeye kalktın, o senin görevin değildi ki üzerine düşen vazife de değildi."

Türkeş, "Şimdi geçenlerde aynı şahıs, '1 Kasım'dan sonra koalisyon çıkarsa ben koalisyon kurarım' diyor, ulan şeytan diyor kulağından tut bunu, şöyle aslanım sizin aymazlığınızdan, sizin bu milletin hizmetine koşmamanızdan, sizin gayret etmediğinizden Türkiye bir daha seçime gidiyor, bunun faturası senin, bu seçim aslında gerekli bir seçim değildi. 7 Haziran'dan sonra o tabloya göre bir netice çıkabilirdi ama siz bunu buraya getirdiniz. Ben inanıyorum ki milletimiz, bizim insanımız, Kızılcahamamlılar bunu çok iyi görecek, tartacak ve inşallah bizi bunlara bir daha mecbur bırakmayacak" yorumunu yaptı.

Türkeş, "1 Kasım'da seçim yenilemeye gidiyoruz, 1 Kasım'da gittiğimiz bu seçim yenileme bir bakıma demokrasi açısından iyi, halkın iradesine halkın tercihine saygı gösterdiğimizi ifade eder" dedi.

 

AA

 // Boğaçhan
Koalisyona yanaşmayan, seçim hükümetine bile bakan vermeyip PKK lıları bakan yaptıran bir MHP ne işe yarar?...
10 Ekim 2015 14:02
 // fatih sultan mehmet
Mhp ye birdaha oy yok aslanım...
10 Ekim 2015 12:01
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler