YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkeş'den flaş açıklama
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Erdoğan'ın konuşmasına yönelik eleştirilere sert çıkarak, geçmiş yıllardaki Cumhurbaşkanlarını süs biberi, köşe yastığına benzetti.
Türkeş'den flaş açıklama
29 Ekim 2015 / 11:54 Güncelleme: 29 Ekim 2015 / 12:07

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, halk tarafından seçilen ve bir daha seçilme ihtimali olan her Cumhurbaşkanı'nın konuşmak zorunda olduğunu belirterek, "MHP'nin saygıdeğer genel başkanının DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit'le anlaşıp seçtirdikleri Ahmet Necdet Sezer gibi konuşmayan süs biberi, köşe yastığı gibi bir Cumhurbaşkanı istiyorlar. Böyle biri 'tekrar beni seçin' dese bir daha seçer misiniz?" dedi.

Çubuk ilçesine gelen Türkeş, Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ı  makamında ziyaret etti. Belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Türkeş, daha  sonra Halk Eğitim Merkezi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.
 
Türkeş, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 1,5 yılını seçimle ve  siyasi parti liderlerinin birbirleri aleyhine yaptığı atışmalarla heba edildiğini  söyledi.
 
Halen 2016 bütçesinin hazırlanamadığını ifade eden Türkeş, "Halen 2016  yılı bütçesi maalesef hazırlanamadı. Bu iktidardaki partinin, şunun, bunun ayıbı  değil. Aymaz siyasetçiler sebebiyle çalışmayan, çalıştırılamayan Meclis sebebiyle  bunları yaşadık" diye konuştu.
 
"Saygı sınırlarını zorluyorlar"
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan ile görüşmeye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gitmemesini eleştiren Türkeş,  şunları kaydetti: "AK Parti'nin kurucusu ve Başbakan olan Abdullah Gül'ün  Cumhurbaşkanlığını tanıyorlardı, çağırdığında gidiyordun. Sayın Abdullah Gül ile  Recep Tayyip Erdoğan arasında ne fark var? 'Efendim ben buna itiraz ederim' Niye  edersin? 'Konuşuyor' diye ederim. Halk tarafından seçilen ve bir daha seçilme  ihtimali olan her Cumhurbaşkanı konuşmak zorundadır. MHP'nin saygıdeğer genel  başkanının DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit'le anlaşıp seçtirdikleri Ahmet Necdet  Sezer gibi konuşmayan süs biberi, köşe yastığı gibi bir Cumhurbaşkanı istiyorlar.  Böyle biri 'tekrar beni seçin' dese bir daha seçer misiniz? Allah aşkına cevap  verin. Siz demeyecek misiniz; şu Çubuk'a gelse; 'arkadaş biz seni seçtik  yolladık, hem de kendi oylarımızla yolladık. Sen oraya gittin bizi unuttun. Ne  arayıp sordun, sesini çıkarmadın, hiçbir şeye karışmadın.' Bahçeli'nin istediği  gibi kavanoza doldurun. Hani diyor ya 'kavanoza koyarız onu', sanki süs bitkisi  Japonya'dan gelen. Olacak şey değil, saygı sınırlarını zorluyorlar. Kardeşim  halkın yüzde 52'sinin oy verdiği bir kişiye kendi partisi dahi bir laf edemez,  etmemelidir."

 // Mehmet
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
29 Ekim 2015 22:05
 // lutfi baskan
Sen baş bunun evladının işte böyle doğrular gerçekleri konuşan vanseverler bizlerle çok mutluyum şimdi yıllarca kostik MHP bin peşinden bir beceriksiz varki koltuna yapıştı gitmez bizi soğuttu o partiden ben yaslandim o gitmedi .ondan şüphe ediyorum artık feto mu buda acaba diye o girdi.uclu oldular kolkola girdiler ucuZler şehirlerin rahat etmiyordu eminim.sizdogru guruplar doğru yoldaşının tuğrul başkanım yolunuz açık gönlümüz pek allah vebiz sizinleyiz vatan uğruna milliyetçilik budur hoscaka...
29 Ekim 2015 20:46
 // Mmm
Helal olsun sana SAYGI değer Tuğrul Türkeş eli öpülecek adam gibi adamsın Allah emeğınızı inşallah Boşa çıkarmayacaktır Allah yar ve yardımcınız olsun AKP la yolunuz açık olsun...
29 Ekim 2015 15:06
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler