YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türker'den ilginç iddia
DSP Genel Başkanı Masum Türker'den ilginç iddia. Türker, Hakkari'de imamın şehit edilmesine AK Parti'nin sebep olduğunu iddia etti.
Türker'den ilginç iddia
26 Ağustos 2010 / 17:37 Güncelleme: 26 Ağustos 2010 / 17:41

DSP Genel Başkanı Türker: İmamın öldürülmesi tesadüf değilse orada AK Parti ile çatışma var demektir

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Hakkari'de bir imamın şehit edilmesiyle ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. Türker, referandumda 'evet' için her şeyi yapan AK Parti'nin bu duruşunun imam Aziz Tan'ın şehit edilmesine neden olduğunu ileri sürdü.

Türker, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Türker'e Hakkari'de sabah namazına giden imam Aziz Tan'ın şehit edilmesi soruldu. İlginç cevap veren Türker, imamın şehit edilmesine AK Parti'nin sebep olduğunu iddia etti. "Acaba bu imam orada halka yönelik bazı aydınlatma mı yaptı' diyen Türker, "Şu anda demokratik özerklik taleplerinin yaşandığı günlerden geçiyoruz. Buna da hükümet hiçbir tepkide bulunmadı. Başbakan bir refleks göstermedi. Demek ki, bunlar bu görüşmelerde demokratik özerkliği konuşmuşlar. Başbakan da Türkiye'ye başkanlık sistemini getirmek istiyor. Bunun içinde doğudan başlıyor. İmamın öldürülmesi tesadüf değilse orada AK Parti ile çatışma var demektir. AK Parti, kamu görevlilerin evet demesi için baskı yapmaktadır. Gümrük kapılarında belli insanlara oy kullandırılmıyor. Her yola başvuran AK Parti'nin bu duruşu sonuçta bir imamın öldürülmesine neden olmuştur. " iddiasında bulundu.

Referanduma da değinen Türker, Anayasa değişiklik metninin hazırlanışı ve halka sunulmasının demokratik bir yöntemle yapılmadığını belirterek, "Bu anayasanın hazırlanması ile Kenan Evren'in darbe anayasasını 4 generalle birlikte hazırlaması arasında fark yoktur. İkisi de dayatmadır." açıklamasında bulundu. CİHAN

akpartinin sınavı...
 // ibrahim çelikoğlu
Kötüler saldırdığına göre demekki AKParti kötülerin karşıtı bir parti......
26 Ağustos 2010 18:48
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler