YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türker'den CHP'ye gönderme
DSP lideri Masum Türker'in seçim durağı Aydın'dı. Gazetecilerle kahvaltı yapan Türker, 12 haziran seçimlerinin önemine vurgu yaptı. Atatürk'ü koruyan tek partinin DSP olduğunu söyleyen Türker, CHP'yi iyi muhalefet yapamamakla suçladı.
Türker'den CHP'ye gönderme
05 Haziran 2011 / 12:42 Güncelleme: 05 Haziran 2011 / 12:53

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, CHP'nin ''alternatif parti olma'' özelliğini kaybettiğini söyledi.

Türker, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Aydın'da, gazetecilerle kahvaltı yaptı. Konuşmasında AK Parti, CHP ve MHP'ye yönelik eleştirilerde bulunan Türker, Türkiye'de seçime üç partinin girdiği havası oluşturulmaya çalışıldığını savundu.

Türkiye'de halkın çoğunluğunun AK Parti iktidarının değişmesinden yana olduğunu öne süren Türker, CHP'nin iyi muhalefet yapamadığını ifade ederek, ''CHP, alternatif parti özelliğini kaybetmiştir'' dedi.

DSP'nin ilerici, devrimci Atatürk milliyetçiliğine bağlı bir parti olduğunu ifade eden Türker, şöyle konuştu:

''12 Haziran seçimi, çok önemli. Bu seçimde dış güçlerin Türkiye'deki işbirlikçilerle beraber pompaladıkları bu üç parti ve adayları seçilecek ya da sadece halkın desteğini alan, halka giden, ülkeye diyet borcu olmayan DSP'li milletvekilleri seçilecek. Bizler, halkın partisiyiz, halkın yanındayız. Biz, gücümüzü halktan alıyoruz. Türkiye'yi bölmeye çalışanlar var, demokratik özerkliğe 'evet' diyenler var. Biz, şu an Atatürk'ü koruyan, Cumhuriyetten yana çıkan tek partiyiz.''

Türkiye'deki olumsuzlukların çözümünü yurt gezileriyle halka anlatmaya devam ettiklerini belirten Türker, halktan olumlu tepkiler aldıklarını söyledi.

Kamuoyunda açıklanan anketlerin gerçeği yansıtmadığını ileri süren Türker, partisinin şu andaki oyunun yüzde 12 civarında bulunduğunu ve hedeflerinin 2 puan gerisinde olduklarını söyledi.

Halkın sessiz ve tepkili olduğunu, ''oyları bölmeyin'' diyenlerin kendisine tehditler savurduğunu söyleyen Türker, ''iyi ki aday oldunuz, iyi ki seçime giriyorsunuz'' şeklinde alkışlar aldığını kaydetti.

AK Parti'den kurtulmak için CHP'ye oy verilmesi için vatandaşa dayatmalar yapıldığını da ileri süren Türker, Libya'ya müdahale konusunda AK Parti, MHP ve CHP'nin ortak oy kullandığını, kendilerinin ise buna karşı çıktıklarını belirtti.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler