YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türker: Türkiye'de hukuk katliamı yapılıyor
Türker: Türkiye'de hukuk katliamı yapılıyor
Türker: Türkiye'de hukuk katliamı yapılıyor
19 Eylül 2008 / 07:47 Güncelleme: 19 Eylül 2008 / 00:00

DSP Genel Sekreteri Masum Türker, Kocaeli'nde tedavi gören Emekli Orgeneral Şener Eruygur'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.


Eruygur'un yoğun bakımda olması nedeniyle Türker'i Eruygur'un eşi ve kızı karşıladı. Çıkışta gazetecilere konuşan Türker, Eruygur'un yoğun bakım ünitesinde uyutulduğunu, görüşme imkanı bulunmadığı için ailesiyle görüştüklerini söyledi.


 Eruygur'un diyabet ve tansiyon hastası olmasının durumunu olumsuz etkilediğini; ailesi ve doktorların ilk 72 saatin geçmesini beklediğini aktaran Türker, bu durumun üzücü ve örnek olacak bir durum olduğunu belirtti. Türker, şöyle konuştu; "Türkiye'de şu son  zamanlarda ciddi bir hukuk katliamı yaşanıyor. Bugüne kadar iddianamenin çıkmaması, belirli kurguların ön plana çekilmesi, Türkiye'deki bazı gerçeklerin örtüldüğünü, gündemin değiştirildiğini açıkça ortaya koyuyor."


 Ailesinin durumu ile ilgili bir soruya ise Türker, şu cevabı verdi; "Eruygur'un ailesi çok üzgün. Bir şey söylemek istemiyorlar. Eruygur'un durumunun nasıl olacağını düşünerek 72 saatin geçmesini bekliyorlar. Türkiye'de kimlerin soygun yaptığı, kimlerin yolsuzluk içinde olduğu ve  kimlerin Cumhuriyetin temel değerlerine dinamit ektiğini hepimiz görüyoruz."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler