YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkçe Olimpiyatları'na Gülen'den mesaj
Almanya'da finali yapılan Türkçe Olimpiyatları'na Fethullah Gülen mesaj gönderdi.
Türkçe Olimpiyatları'na Gülen'den mesaj
22 Haziran 2014 / 10:06 Güncelleme: 22 Haziran 2014 / 10:07

Yeni adı ‘Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’ olan Türkçe Olimpiyatları, bugün Almanya’nın Dusseldorf şehrindeki ISS Dome’de yapılacak finalle sona erdi.

Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından "Dünyanın Renkleri" sloganıyla düzenlenen 12. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali, Etiyopya ve Romanya'da gerçekleştirilen etkinliklerin ardından Almanya finali ile son buluyor. 145 ülkeden 250 öğrenci uzun süredir hazırlandıkları Almanya programında Türkiye'den ve dünyanın dört bir yanından gelerek gurbette buluşan izleyicilere bir şölen sundu.

Türkçe’nin yanı sıra Almanca, İngilizce ve Fransızca dillerindeki şarkılarla 15 bin kişilik ISS Dome'da sahne alan öğrenciler, açılış şarkısını yine ‘Namın Duyulsun’ isimli eserle yaptı. Kapanış şarkısı olan ‘Yeni Bir Dünya’ ise tüm öğrenciler ve izleyiciler ile beraber seslendirildi.

Gülen'den mesaj: Hiç durmadan yürüyün

Fethullah Gülen, Türkçe Olimpiyatları'na gönderdiği mesajında özetle şunları söyledi:

Yeryüzünün farklı coğrafyalarında öfke, nefret ve savaşın hüküm sürdüğü bir zamam diliminde bazı kimseler sevgi ve hoşgörüye giden yolu çok uzak sanırlar. Halbuki bir Japon atasözü şöyle der:

Yanında iyi bir dostun varsa sana hiçbir yol uzun değildir.

Dünyanın 145 ülkesini temsil eden dostum, yeni bir dünya hedefine giden yolun hiç de uzak olmadığını gösteriyor. Siz ey dünyannı renkleri, sevgi okullarının öğrencileri hiç durmayın, yürüyün. Sevgi olun ki yağmur yüklü bulutlar gibi şakır şakır yağın her yana. Yağın ki muhabbet hoşgörüye susamış gönüller kupkuru gönüller dönüversin cennet bağlarına.

23:39
 // MUHAFIZ
Müslümanların yanındada dost görünümlü düşmanlar olmasa idi,yollar uzun olmayacaktı.Kupkuru gönüllerin cennet bağlarına dönmesi için:vatanına,milletine ihanet etmeyeceksin,temsil ettiğin milletinin diniyle,peygamberiyle ALAY etmeyeceksin,gönülden cenabı Allah'a inananlara ve hiçbir insana KUMPAS kurmayacaksın,gönlünden geçmeyen hiçbir insandan zorlayarak yada zorla HİMMET adı altında yardım talepte etmeyeceksin,yardımda almayacaksın.Ancak bunun gibi kurallara uyarsan,insanların gönüllerindeki sevgiler yağmur olup şakır şakır yağar,yağar ki muabbete susamış gönüller o zaman cennet bağlarına dönüverir...!!!...
22 Haziran 2014 23:39
21:34
 // PEMBE TAKKE
Öylesine gülücükler saçın ki;
Filistinde öldürülen çocuklar, afrikada kırılan aileler, Suriye'de bombalanan insanlar, Irak'ta kesilen başlar umurunuzda olmasın. Dünya çok güzel. Bırakın onlar ölsün ve yerine siz geçin. Hocia yine duygusala bağlamış. Belli ki, suistimal edeceği Hadisi Şerif aklına gelmemiş ki japon atasözünden bahsetmiş. Bu sözde benden;
Yanında bilmediğin bir düşman varsa, en kısa yollar sana uzundur. Dost ile ''durmak yok, yola devam''...
22 Haziran 2014 21:34
hoşgörü
 // Mehdi
öyle bir hoşgörü var ki; siyonistin yaptığı zulme, "zulüm" diyemeyecek kadar. yeter ki hoşgörü, sevgi, kardeşlik olsun. himmet edecek bir zengin birini bulunca, nasıl da ağız suları akar o abilerin, bilirim. risale-i nur daki hakikatları anlatmak sonraki plandır. onu da biliyorsa, sorsan 4.lem'a nedir diye? yüzüne bakar. onlar için gazete, dergi abonesi yapmak büyük bir ibadettir. namaz kıldığını saklamak için elinden geleni yapar. kendi grubu dışındakilere karşı paranoyak olmuşlardır....
22 Haziran 2014 Pazar 17:18
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler